2021-08-06 23:10:00

Górnik Łęczna (za)bardzo gościnny w meczu z Wartą Poznań

Górnik Łęczna powracający do PKO Ekstraklasy wciąż nie może zdobyć kompletu punktów w sezonie 2021/2022. Poznaniacy zdecydowanie wygrali na Lubelszczyźnie 4-0.

Piątkowy wieczór był dla kibiców w Łęcznej nie tylko deszczowy ale i przygnębiający. Drużyna Kamila Kieresia po raz kolejny nie zdołała wywalczyć kompletu punktów, co więcej doznała porażki sporych rozmiarów, bowiem w trzeciej kolejce PKO Ekstraklasy Warta Poznań wypunktowała Górnika.

Już w 17. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Adam Zrelak. Początek spotkania jak i cała pierwsza połowa zapowiadała dobrą grę przyjezdnych z Poznania. W drugiej odsłonie gry Warta dołożyła jeszcze trzy trafienia. W 52. minucie bramkę zdobył Milan Corryn, a niecałe dziesięć minut później dołożył kolejną zdobycz bramkową.

Na tablicy wyników na niespełna 30 minut przed końcem rywalizacji było 3:0 dla Warty Poznań. Na domiar złego w 90 minucie gospodarze stracili kolejną, czwartą bramkę, za sprawą Jana Grzesika. To druga porażka Górników w tym sezonie.

Po trzech kolejkach PKO Ekstraklasy piłkarze Kamila Kieresia mają na koncie jedynie punkt. Warta na razie mierzy w górne rejony tabeli z dorobkiem 5 punktów. Piłkarze Kamila Kieresia mają natomiast na koncie jedynie punkt.

0-1 Adam Zrelak (17)
0-2 Milan Corryn (52)
0-3 Milan Corryn (61)
0-4 Jan Grzesik (90)

Górnik Łęczna: Gostomski – Szcześniak, Baranowski, Midzierski (59. Pajnowski), Leândro – Michał Mak (77. Jagiełło), Gol, Cierpka (59. Kalinkowski), Krykun – Śpiączka (77. Wojciechowski), Banaszak

Warta Poznań: Lis – Grzesik, Ivanov, Ławniczak, Matuszewski – Corryn (73. Rodriguez), Czyżycki, Kupczak, Czyz (77. Kuzimski), Jakóbowski (86. Fiedosewicz) – Zreľák (86. Sopoćko)

Żółte kartki: Gol, Pajnowski - Grzesik

Sędziował: Paweł Malec (Łódź)

Autor: Marek Jedynak