2021-07-31 16:55:00

PGE FKS Stal Mielec nie dała rady Piastowi Gliwice. Goście wygrali dwoma bramkami

Piast Gliwice pewnie pokonał PGE FKS Stal Mielec 2-0. (fot. Robert Skalski)
Nie udała się inauguracja sezonu na własnym stadionie PGE FKS Stali Mielec. Podopieczni Adama Majewskiego przegrali 0-2 z Piastem Gliwice.

Już po dwudziestu minutach Piast Gliwice objął prowadzenie w meczu z PGE FKS Stalą Mielec. Patryk Lipski prostopadłym podaniem uruchomił Kristophera Vidę. Węgierski pomocnik znalazł się w sytuacji sam na sam z Michałem Gliwą i strzałem lobem pokonał bramkarza "Biało-niebieskich". Jednak sędzia odgwizał spalonego. Jednak po interwencji VAR arbiter głowny uznał gola.

W kolejnych minutach gospodarze dążyli do wyrównania i sztuka ta niemal im się udała. Bowiem w 44. minucie gospodarze zdobyli gola. Mateusz Mak zagrał w pole karne go Macieja Jankowskiego. Ofensywny pomocnik Stali dograł do Marcina Budzińskiego. Popularny "Budzik" zdobył gola, ale w momencie oddawania strzału był na pozycji spalonej.

Dwie minuty później podopieczni Waldemara Fornalika skontrowali mielczan. Lipski zacentrował na dalszy słupek do piłki dobiegł Arkadiusz Pyrka i głową zdobył drugą bramkę dla "Piastunek". Tym samym na przerwę piłkarze Piasta schodzili z dwubramkową przewagą. Natomiast była to już druga asysta Lipskiego w tym meczu, który rozgrywał kapitalne zawody.

Sześć minut po zmianie stron padła kolejna bramka. Tym razem do siatki Stali trafił Michał Żyro, czyli były zawodnik Stali Mielec. Jednak po raz kolejny sędzia dopatrzył się spalonego. W 62. minucie kapitalnym zagraniem popisał się Mak, który zagrał prostopadle do Budzińskiego. Jednak nowy zawodnik "Stalowców" trafił wprost w Frantiszka Placha.

W kolejnych minutach wciąż piłkarze Adama Majewskiego dążyli choćby do zdobycia bramki kontaktowej, ale nie potrafili pokonać golkipera Piasta. Natomiast trzecią bramkę mogli zdobyć goście. W 94. minucie meczu w słupek trafił Dominik Steczyk po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Nie udała się zatem inauguracja Stali Mielec na stadionie przy ul. Solskiego 1. Stal Mielec przegrała w drugiej kolejce PKO Ekstraklasy 0-2 z Piastem Gliwice.

0-1 Kristopher Vida (21)
0-2 Arkadiusz Pyrka (45+2)