2021-07-31 22:36:00

Motor Lublin zdeklasował Znicz Pruszków! Hat-trick Michała Fidziukiewicza

Humory dopisują w Motorze Lublin. Podopieczni Marka Saganowskiego bez większych problemów pokonali na wyjeździe Znicza Pruszków, a hat-tricka ustrzelił Michał Fidziukiewicz.

Mecz wybornie rozpoczął się dla Motoru Lublin, który już w 3. minucie objął prowadzenie. Piotr Ceglarz wypatrzył Michała Fidziukiewicza, a ten celnym uderzeniem głową pokonał bramkarza Znicza Pruszków. Podopieczni Marka Saganowskiego nie zatrzymywali się i nadal przeważali, jednak gospodarze skutecznie odpierali ataki zespołu z Lubelszczyzny.

"Żółto-biało-niebiescy" bardzo dobrze prezentowali się na murawie i w 25. minucie wygrywali już 2-0, a tym razem gola zdobył Adrian Dudziński. Motor cały czas napierał, choć Znicz także próbował zaskoczyć golkipera przyjezdnych, ale ten nie dał się zaskoczyć. Nudy w Pruszkowie nie było, jednak do przerwy wynik nie uległ juz zmianie.

W drugiej połowie Motor wciąż przeważał i 53. minucie stanął przed szansą podwyższenia prowadzenia. Faulowany w polu karnym był Dudziński i arbiter podytkował "jedenastkę". Tą na gola zamienił Michał Fidziukiewicz, który miał już na swoim koncie dublet. Przyjezdnym cały czas jednak było mało, co oznaczało, że kolejne trafienia były kwestią czasu.

Znicz nie zamierzał tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat, jednak brakowało mu argumentów. Motor tego dnia był zdecydowanie bardziej konkretny, ale ekipa z Pruszkowa także miała swoje szanse. Jedną z nich udało się wykorzystać, a Seweryna Kiełpina pokonał Mariusz Gabrych. To widocznie podrażniło przyjezdnych.

Zdenerwowani podopieczni Marka Saganowskiego chcieli jak najszybciej się zrewwanżować miejscowym. Motor wciąż atakował i dopiął swego, podwyższając na 4-1. Gola zdobył Michał Fidziukiewicz, który tym samym ustrzelił hat-tricka, a przy okazji zapewnił doskonałe humory swojej ekipie.

0-1 Michał Fidziukiewicz (4)
0-2 Adrian Dudziński (25)
0-3 Michał Fidziukiewicz (53-rzut karny)
1-3 Mariusz Gabrych (85)
1-4 Michał Fidziukiewicz (90)

Znicz Pruszków: Jurczak – Stawikowski (46. Pomorski), Lewczuk, Staniszewski, Hrnciar (70. Proczek), Drobnak (88. Górski), Bochenek, Baran, Tabara, Machalski (46. Kaliniec), Krecichwost (70. Gabrych)

Motor Lublin: Kiełpin - Dudziński, Błyszko, Wawszczyk, Moskwik (76. Rozmus), Kusiński, Rak (84. Ryczkowski), Ceglarz, Wójcik (72. Firlej), Vitinho, Fidziukiewicz

Żółte kartki: Stawikowski, Kaliniec, Lewczuk - Moskwik