https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-07-20 17:05:05

Żużlowy mecz Północ vs. Południe przełożony. Jest nowy termin

Podobne tematy Wilki Krosno żużel sport
fot. Konrad Kwolek
fot. Konrad Kwolek
Żużlowy pojedynek pomiędzy Północą a Południem, który miał się odbyć już w sobotę w Krośnie został przełożony.
 
- Decyzją organizatorów żużlowy mecz Północ vs Południe o puchar Fundacji PZM został przełożony na niedzielę, 22 sierpnia 2021 r.  Zawody rozpoczną się na stadionie w Krośnie przy ul. Legionów 1 o godzinie 14.00 - czytamy w nadesłanej do naszej redakcji informacji prasowej.
 
Wejściówki już kupione przez kibiców zachowują ważność. Istnieje także możliwość zwrotu. O szczegółach poinformuje drogą mailową, serwis ebilet.pl.

W nowym terminie zawodów, oba zespoły poprowadzą nominowani już wcześniej przez Główną Komisję Sportu Żużlowego trenerzy – Adam Skórnicki (Północ, Orzeł Łódź) oraz Ireneusz Kwieciński (Południe, Wilki Krosno). Składy drużyn będą oparte o zawodników klubów eWinner 1. Ligi Żużlowej. Podział tradycyjnie został dokonany wedle klucza geograficznego.

W zespole Północy wystąpią żużlowcy drużyn z Bydgoszczy, Gdańska, Gniezna i Łódzi. Z kolei Południe reprezentować będą zawodnicy zespołów z Krosna, Ostrowa Wielkopolskiego, Rybnika i Tarnowa. Drużyny wystąpią w siedmioosobowych składach (bez żużlowców pod nr 8 i 16; jest za to żużlowiec U-24).
 
Składy na 22 sierpnia mogą się nieco różnić od wcześniej powołanych. Do dyspozycji szkoleniowców będą bowiem zawodnicy, którzy 24 lipca (czyli w pierwotnym terminie imprezy) pojadą w Mistrzostwach Europy Par na torze w Macon. Wiele też będzie zależeć od sytuacji zdrowotnej żużlowców, która jest główną przyczyną dzisiejszej decyzji o przełożeniu meczu Północ vs Południe, którego patronem honorowym jest europoseł Ryszard Czarnecki.

Pierwotnie 22 sierpnia w kalendarzu PZM zaplanowane były Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. Ligi Żużlowej. Impreza ta zostanie przeniesiona na inny termin, który będzie oficjalnie ogłoszony wkrótce.
 
Na wydarzenie zapraszają Polski Związek Motorowy, Wilki Krosno SA oraz Speedwayevents.pl. Bilety wciąż są w sprzedaży online na stronie bilety.speedwayevents.pl lub w serwisie ebilet.pl.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij