https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-07-16 12:54:29

Żużlowy mecz Południe - Północ już wkrótce. Ireneusz Kwieciński trenerem gospodarzy

Ireneusz Kwieciński (Wilki Krosno) będzie trenerem drużyny Południa podczas zbliżającego się meczu żużlowego Północ vs. Południe, który odbędzie się 24 lipca 2021 r. o godzinie 16.30 na stadionie miejskim w Krośnie. Szkoleniowcem zespołu Północy wybrano wcześniej Adama Skórnickiego (Orzeł Łódź).

Blisko 47-letni Ireneusz Kwieciński przez większość żużlowej kariery związany był właśnie z drużyną z Krosna. To w jej barwach odniósł największy sukces indywidualny – trzecie miejsce w finale Brązowego Kasku (1992). W Drużynowych Mistrzostwach Polski ma na koncie jeden brąz – wywalczony w 1995 roku w barwach Polonii Bydgoszcz. Jeździł też dla ZKŻ Zielona Góra. Jako trener pracował tylko w macierzystym klubie. Od tego sezonu ponownie prowadzi Wilki i - przy wsparciu Michała Finfy – czyni to z powodzeniem, bo beniaminek jest rewelacją rozgrywek eWinner 1. Ligi.

– Bardzo się cieszę, że będę mógł poprowadzić drużynę Południa w tym szczególnym meczu – powiedział Ireneusz Kwieciński z Wilków Krosno. – Podobnie jak Adam Skórnicki, także ja mam spory dylemat, kogo wybrać do składu, a zadania nie ułatwia mi fakt, że niektórzy zawodnicy pojadą w tym samym dniu w Macon, gdzie odbędzie się finał Mistrzostw Europy Par. Niemniej, postaramy się o optymalne zestawienie. Takie, które pozwoli podtrzymać passę zwycięstw Południa – dodał szkoleniowiec, który będzie ustalał skład, dokonując wyboru spośród zawodników Arged Malesa Ostrów, ROW Rybnik, Unii Tarnów i Wilków Krosno.
 
Trenerem drużyny Północy natomiast będzie Adam Skórnicki (Orzeł Łódź). Popularny „Skóra” jeździł na żużlu przez 21 lat. Jest wychowankiem Unii Leszno, ale ligowe punkty zdobywał także dla Włókniarza Częstochowa, Kolejarza Rawicz, Startu Gniezno, PSŻ Poznań, Wybrzeża Gdańsk oraz Ostrovii. Z dobrej strony pokazywał się także na torach angielskich, szwedzkich czy niemieckich. W 2008 roku odniósł największy sukces indywidualny, zostając Mistrzem Polski.
 
Później z powodzeniem wziął się za trenerkę. Unię Leszno doprowadził do złota i srebra Drużynowych Mistrzostw Polski, później prowadził Falubaz Zielona Góra, a obecnie pracuje w Łodzi. Niedawno ogłosił powrót do ścigania, został powołany do reprezentacji Polski w żużlu na długim torze, razem ze Stanisławem Burzą i Marcinem Sekulą. Przede wszystkim skupia się jednak obecnie na pracy szkoleniowej.

– Z przyjemnością przyjąłem informację o nominacji na trenera Północy, to dla mnie duże wyróżnienie – powiedział Adam Skórnicki. – Przede mną teraz trudny zadanie zestawienia składu na to spotkanie, ale jest przecież w kim wybierać. Drużyny Zdunek Wybrzeża Gdańsk, Aforti Startu Gniezno, Abramczyk Polonii Bydgoszcz oraz mojego Orła Łódź mają w składach wielu dobrych zawodników. Cel na ten mecz będzie jeden - odebrać wreszcie puchar za zwycięstwo ekipie Południa, która wygrywała w ostatnich dwóch latach – dodał szkoleniowiec. 

Przypomnijmy, że składy drużyn na mecz Północ vs Południe będą siedmioosobowe (bez zawodników pod nr 8 i 16; będzie za to żużlowiec U-24) i zostaną oparte na zawodnikach klubów I ligi, podzielonych wedle klucza geograficznego. Ekipa Północy składać się będzie z żużlowców klubów z Bydgoszczy, Gdańska, Gniezna i Łodzi. Z kolei Południe reprezentować będą zawodnicy drużyn z Ostrowa Wielkopolskiego, Rybnika, Tarnowa i gospodarzy - Krosna.
 
Trwa już sprzedaż biletów na te atrakcyjnie zapowiadające się zawody. W wejściówki można zaopatrywać się online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Bilety na Mecz Północ vs Południe

Bilet VIP – normalny 250 zł (catering, program, zestaw upominków, miejsce parkingowe), ulgowy - 100 zł (do 18. roku życia)

Bilety Trybuna Główna – normalny 35 zł, ulgowy 25 zł (osoby do 18. lat oraz emeryci i renciści), dziecięcy 5 zł (do 7. lat)

Bilety Trybuna Otwarta oraz oba wiraże – normalny 25 zł, ulgowy 20 zł (osoby do 18. lat oraz emeryci i renciści), dziecięcy 5 zł (do 7. lat)

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia - do 18 lipca - pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Północ Południe”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Uwaga! Zawody będą rozgrywane zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązuje ograniczona liczba miejsc na widowni, tj. 50% pojemności stadionu (do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko Covid-19).

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

stif ! 2021-07-17 11:18:19 1 0

to szukaj dziwko nad wislokiem !!!

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij