2021-07-03 12:50:00

Sparing: PGE Stal Mielec - ŁKS Łódź 0-2

PGE Stal Mielec ma za sobą trzeci sparing w letnim okresie przygotowawczym. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora tym razem musieli uznać wyższość ŁKS-u Łódź.

PGE Stal Mielec w kolejnym meczu kontrolnym chciała pójść za ciosem i po raz kolejny ograć niżej notowanego rywala. ŁKS Łódź jednak zaskoczył ekpę "biało-niebieskich" i postawił jej trudne warunki. Zespół z Fortuna 1 ligi prowadzenie objął w 24. minucie, a piłkę w siatce umieścił Javier Moreno. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora nie zamierzali tak tego zostawiać.

Nasz jedyny przedstawiciel w PKO Ekstraklasie chciał szybko odrobić straty, ale ŁKS dobrze się broił i dowiózł prowadzenie do przerwy. Po zmianie stron, zespół z Łodzi nadal był równorzędnym rywalem dla Stali, ale przede wszystkim był konkretniejszy tego dnia. Zespół dowodzony przez Kibu Vicunę w 60. minucie podwyższył na 2-0, a gola zdobył Piotr Janczukowicz.

Stal Mielec próbowała jeszcze nawiązać walkę z ekipą z Łodzi, jednak ta nie odpuszczała i cały czas zachowywała koncentrację. Podkarpacki zespół nie poddawał się, ale nie potrafił znaleźć sposobu na dobrze spisujący się ŁKS. Ostatecznie więcej bramek w tym meczu już nie padło i po nim lepsze humory miał przedstawiciel Fortuna 1 ligi.

PGE Stal Mielec - ŁKS Łódź 0-2 (0-1)

0-1 Javi Moreno (24)
0-2 Piotr Janczukowicz (60)