2021-06-29 20:12:00

Unia Tarnów rozbiła Wiślanie Jaśkowice i awansowała do 3 ligi gr. IV

Dziś odbył się drugi mecz barażowy o awans do 3 ligi gr. IV. Po pierwszym spotkaniu, bliżej promocji byli Wislianie Jaśkowice, ale w "Jaskółczym Gnieździe", Unia Tarnów nie dała szans rywalowi.

Odbierz 600 PLN bez ryzyka na Euro 2020 - w przypadku porażki dostajesz zwrot

Dziś poznaliśmy ostatnią drużynę, która zagra w przyszłym sezonie w 3 lidze gr. IV. Po sobotnim meczu, bliżej awansu byli Wiślanie Jaśkowice, którzy wygrali 2-1, a relację z tego spotkania możecie przeczytać TUTAJ. Unia Tarnów była więc bardzo podrażniona i od początku ruszyła do ataku. Popularne "Jaskółki" szybko wypracowały sobie przewagę i rozpoczęły poszukiwania bramek.

Gospodarze napierali, choć Wiślanie starali się dzielnie bronić. Unia jednak dopięła swego i w 30. minucie objęła prowadzenie, a bramkę zdobył Artur Biały. Po chwili było już 2-0, a tym razem bramkarza ekipy z Jaśkowic pokonał Łukasz Popiela. Tarnowianie nie zamierzali jednak na tym poprzestawać i cały czas szukali okazji do podwyższenia rezultatu.

Wiślanie nie tak sobie to wyobrażali, ale starali się walczyć. Do przerwy jednak więcej goli nie padło. Po zmianie stron, Unia cały czas atakowała, choć ekipa z Jaśkowic takze miała swoje okazje. Konkretniejsze były jednak popularne "Jaskółki", które w 72. minucie prowadziły już 3-0, a tym razem Marcina Cabaja pokonał niezawodny Artur Biały.

Tarnowianie byli jedną nogą w 3 lidze, jednak cały czas byli skoncentrowani i nie pozwalali sobie na błędy. Unia kontrolowała przebieg meczu, a w końcówce strzeliła jeszcze jednego gola. Konkretnie uczynił to Tiago Lopes, który pewnie wykorzystał "jedenastkę" i przypieczętował awans swojej drużyny na wyższy szczebel rozgrywkowy.

Unia Tarnów - Wiślanie Jaśkowice 4-0 (2-0)

1-0 Artur Biały (30)
2-0 Łukasz Popiela (34)
3-0 Artur Biały (72)
4-0 Tiago Lopes (88-rzut karny)