2021-06-14 20:08:00

Słaby mecz reprezentacji Polski! Słowacja lepsza od ekipy Paulo Sousy

Kibice reprezentacji Polski nie tak wyobrażali sobie mecz ze Słowacją. Ekipa dowodzona Paulo Sousy liczyła na wygraną, ale lepszy okazał się nasz południowy sąsiad.

Odbierz 600 PLN bez ryzyka na Euro 2020 - w przypadku porażki dostajesz zwrot

Reprezentacja Polski cel na mecz ze Słowacją miała jeden, a mianowicie go wygrac i udanie rozpocząć zmagania na Euro 2020. "Biało-czerwoni" od pierwszych minut próbowali zatakować, jednak ich rywal dobrze prezentował się w defensywie. Kibice ekipy Paulo Sousy nie byli zadowoleni z postawy swoich ulubieńców.

Coraz śmielej na murawie zaczęli jednak poczynać sobie Słowacy. Groźnie zrobiło się w 14. minucie, a w roli głównej był doskonale znany z polskich boisk Ondrej Duda, ale uderzył niecelnie. Słowacja napierała i w końcu dopięła swego. Robert Mak minął obrońców reprezentacji Polski, a następnie uderzył na bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Piłka odbiła się od słupka, a następnie odbiła się od golkipera Polski i wpadla do bramki. To widocznie podrażniło "biało-czerwonych", którzy czym prędzej ruszył do odrabiania strat. Walczyć z przodu próbował Robert Lewandowski. Więcej konkretów było jednak u Słowaków, a w 27. minucie ponownie zrobiło się niebezpiecznie.

Z daleka uderzył Juraj Kucka, ale minimalnie się pomylił. Słowacja częściej była przy piłce i sprawiała lepsze wrażenie, co irytowało z pewnością polskich kibicow. Polska w końcówce próbowała jeszcze zaatakować, ale w jej poczynaniach brakowało przede wszystkim konkretów i na przerwę w lepszych humorach schodzili Słowacy.

Druga odsłona doskonale rozpoczęła się dla "biało-czerwonych", którzy w 46. minucie doprowadzili do wyrównania. Maciej Rybus wypatrzył Karola Linettego, a ten nie pomylił się i skierował piłkę do siatki. Gol ten dodał skrzydeł reprezentacji Polski, ktora szybko rozpoczęła poszukiwania drugiego trafienia. Brakowało jednak skuteczności i nadal był remis.

Zarowno jedni jak i drudzy liczyli na zwycięstwo, a sprawę w 62. minucie utrunili sobie podopieczni Paulo Sousy. Faulował Grzegorz Krychowiak, który nadepnął na stopę Jakuba Hromady i tym samym ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Polska miała więc problem, ale nadal nie poddawała się i cały czas marzyła o korzystnym rezultacie.

Słowacja natomiast próbowała wykorzystać grę rywala w osłabieniu. To jej się udało, a w 69. minucie prowadzenie jej dał Milan Skriniar, który uderzał z woleja. Polacy nie mieli już nic do stracenia i w ostatnich minutach postawili wszystko na jedną kartę. "Biało-czerwoni" dwoili się i troili, ale nie mogli znaleźć sposobu na Martina Dubravkę.

Polska nie poddawała się i cały czas dążyła do wyrównania, ale Słowacy dobrze prezentowali się w obronie. W 85. minucie zza pola karnego na strzał zdecydował się wprowadzony wcześniej Tymoteusz Puchacz, ale uderzył wysoko ponad bramką. W doliczonym czasie gry piłka trafiła w polu karnym do Jana Bednarka, a ten fatalnie spudłował lewą nogą, posyłając ją obok słupka. Tuż przed końcem groźnie uderzał jeszcze Karol Świderski, ale piłkę "na raty" złapał bramkarz.

Polska - Słowacja 1-2 (0-1)

0-1 Wojciech Szczęsny (18-samobójcza)
1-1 Karol Linetty (46)
1-2 Milan Skriniar (69)

Polska: Szczęsny – Bereszynski, Glik, Bednarek, Rybus (74. Puchacz) – Linetty (74. Frankowski), Krychowiak, Klich (85. Moder) – Jóźwiak, Lewandowski, P. Zieliński (85. Świderski)

Słowacja: Dubravka – Pekarik (79. Koscelnilk), Satka, Skriniar, Hubocan – Haraslin (87. Duris), Kucka, Hromada (79. Hrosovsky), Mak (87. Suslov) – Hamsik – Duda (90. Gregus)

Żółte kartki: Krychowiak - Hubocan

Czerwona kartka: Grzegorz Krychowiak (62-druga żółta)

Sędziował: Ovidiu Alin Hațegan (Rumunia)

Jeżeli ten tekst w jakiś sposób Ci pomógł albo sprawił, że spędziłeś miło czas - lub jeżeli po prostu chcesz wspomóc nasz rozwój, możesz "postawić nam kawę" ;) Wystarczy kilka kliknięć. Dziękujemy!