2021-06-10 21:18:00

Rezerwy Stali Mielec pokonały Lechię Sędziszów Małopolski

Drugi zespół Stali Mielec rozegrał dziś awansem mecz 12. kolejki grupy spadkowej 4 ligi podkarpackiej. Podopieczni Janusza Hynowskiego na własnym stadionie pokonali Lechię Sędziszów Małopolski.

Odbierz 600 PLN bez ryzyka na Euro 2020 - w przypadku porażki dostajesz zwrot

Rezerwy Stali Mielec po efektownej wygranej z drugim zespołem Stali Stalowa Wola, chciały pójść za ciosem i wygrać kolejny mecz. Lechia Sędziszów Małopolski zaś szans na utrzymanie już nie ma, ale zawsze to lepiej zwycięstwami żegnać się z ligą. Od początku stroną przeważającą był zespół dowodzony przez Janusza Hynowskiego.

Lechia starała się jednak przeciwstawiać i całkiem nieźle jej to wychodziło. Stal dopięła swego w 31. minucie, a bramkarza przyjezdnych pokonał Bartłomiej Sztuka. Sędziszowianie nie zamierzali tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyli do odrabiania strat. Zespół z Mielca dobrze jednak się prezentował w defensywie i skutecznie odpierał ataki rywala.

Lepiej na murawie prezentowała się jednak Stal, która częściej była przy piłce. Ekipa "biało-niebieskich" w 63. minucie po raz drugi cieszyła się z gola, a tym razem piłkę w siatce umieścił Filip Czop. Goście także mieli swoje okazje do pokonania bramkarza zespołu z Mielca, ale ten był czujny lub poprostu brakowało Lechii skuteczności.

Podopieczni Jakuba Słomskiego w końcu jednak dopięli swego, a bramkę kontaktową zdobył Szymon Urbaniak. Lechia dostała wiatru w żagle i w ostatnim kwadransie regulaminowego czasu gry, chciała powalczyć o zdobycz puntową. Końcówka spotkania zapowiadała się więc bardzo ciekawie. Mielczanie musieli mieć się na baczności.

Sędziszowianie zaś nie mieli nic do stracenia i niemal całą drużyną rozpoczęli poszukiwania gola na 2-2. Stal jednak nie przestraszyła się rywala i spokojnie grała w obronie. Gospodarze w 87. minucie podwyższyli prowadzenie, a do siatki trafił Adrian Ogiba. Więcej bramek już nie padło i ekipa z Mielca po końcowym gwizdku cieszyła się z wygranej.

1-0 Bartłomiej Sztuka (31)
2-0 Filip Czop (63)
2-1 Szymon Urbaniak (75)
3-1 Adrian Ogiba (87)