https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-05-28 12:34:00

Radosław Soja nowym trenerem Miasta Szkła Krosno!

Radosław Soja poprowadzi Miasto Szkła Krosno! (fot. MKS Dąbrowa Górnicza)
Radosław Soja poprowadzi Miasto Szkła Krosno! (fot. MKS Dąbrowa Górnicza)
Radosław Soja został nowym opiekunem Miasta Szkła Krosno. 40-latek przez ostatnie dwa sezony pracował jako asystent w MKS-ie Dąbrowa Górnicza.
 
Miasto Szkła Krosno szybko znalazłon następcę Marcina Radomskiego. Nowym szkoleniowcem ekipy "Szklanego Teamu" został Radosław Soja. 40-latek z ekipą z Krosna związał się dwuletnią umową.
 
- Marcin Radomski wybrał widocznie lepszą ofertę, miał mało czasu na decyzję, co jest zrozumiałe. Zaczęliśmy poszukiwania nowego trenera. Przez ostatnie tygodnie rozmów było dość dużo, były różne typy - prowadziliśmy dość intensywne negocjacje z trenerem Michałem Spychałą, ale ostatecznie nie doszliśmy do konsensusu - mówi prezes klubu, Janusz Walciszewski cytowany przez Pamelę Wronę na portalu sportowefakty.
 
Po fiasku rozmów ze Spychałą to trener Radosław Soja wskoczył na pierwsze miejse dla działaczy klubu z Krosna. - Mam nadzieję, że wyniki nie będą gorsze niż te, które mieliśmy w poprzednich sezonach, mimo trudnych warunków. Zrobiliśmy dziś pierwszy, najważniejszy krok. Teraz zaczynamy pracę nad zespołem i sprawami organizacyjnymi - kończy prezes Miasta Szkła Krosno w tej samej rozmowie.
 
Radosław Soja pochodzi z Bolesławca. Przez ostatnie dwa sezony był asystentem w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. Do ekipy z Energa Basket Ligi trafił z SKK Siedlce. Wcześniej był trenerem zespołów młodzieżowych w Treflu Gdańsk. 40-latek pracował również po za granicami Polski. W latach 2014-16 był asystentem w szwedzkim zespole Nassjo Basket. Odbył również staż trenerski przy Katalońskiej Federacji Koszykówki.
 
- Zawsze ciągnęło mnie, aby być tym "pierwszym". Co więcej, miasto jest fajne, a sam klub jest w dobrym momencie i miejscu, żeby stworzyć coś fajnego. Mam dwuletnią umowę - nie często zdarza się szansa, aby mieć możliwość kontynuacji pracy. Mimo że miałem oferty bycia asystentem w ekstraklasie, ciągnęło mnie w drugą stronę. Mógłbym kiedyś żałować, że nie spróbowałem. Miasto Szkła odezwało się w bardzo dobrej chwili - mówi Soja cytowany przez sportowefakty.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij