https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-05-11 16:54:00

Czas pożegnań w Asseco Resovii! Sześciu graczy opuszcza piątą drużynę Plus Ligi

Damian Domagała oraz Piotr Hain po roku gry opuszczają Asseco Resovię. (fot. Asseco Resovia)
Damian Domagała oraz Piotr Hain po roku gry opuszczają Asseco Resovię. (fot. Asseco Resovia)
Karol Butryn, Damian Domagała, Piotr Hain, Jeffrey Jendryk, Bartosz Mariański oraz Simone Parodi oficjalnie opuszczają Asseco Resovie.
 
Asseco Resovia poinformowała, że sześciu graczy opuszcza drużynę. Są to Karol Butryn, Damian Domagała, Piotr Hain, Jeffrey Jendryk, Bartosz Mariański oraz Simone Parodi.
 
- Pragnę podziękować wszystkim zawodnikom za ich pracę, zaangażowanie oraz emocje, których dostarczyli nam, w tym ważnym sezonie dla naszego klubu. Każdy z zawodników miał znaczący udział w zdobyciu 5 miejsca – najlepszego od sezonu 2017/2018. Wierzę, że czas spędzony w naszym klubie pomoże zawodnikom w ich dalszym rozwoju. Mam nadzieję, że wszyscy będą miło wspominać pobyt w naszym klubie - powiedział na łamach oficjalnej strony klubu, prezes Piotr Maciąg.
 
Karol Butryn w sezonie 2020/21 wystąpił we wszystkich spotkaniach i był najlepiej punktującym Plus Ligi, zdobył 522 "oczka". Prez cały sezon odebrał osiem statuetek MVP. - Szczególne słowa uznania i podziękowania chciałbym skierować w stronę Karola Butryna, który był w minionym sezonie jednym z liderów naszej drużyny - dodał Maciąg.
 
Pozostali byli raczej zawodnikami wchodzącymi z ławki rezerwowych. Jednak każdemu z osobna podziękował obecnie urzędujący prezes. Co ciekawe po za Mariańskim dla każdego przygoda z Resovią zakończyła się po jednym sezonie. Libero natomiast reprezentował "Pasiaki" przez dwa sezony. - Wraz z trenerem Giulianim wierzymy w rozwój Damiana Domagały. Wspólnie uznaliśmy, że dla rozwoju Damiana ważne jest, aby grał jak najwięcej. Trzymamy za niego kciuki i mamy nadzieję, że zagra w przyszłości w Asseco Resovii - mowi o rezerwowym atakującym.
 
- Piotr Hain, choć nie grał w minionym sezonie wielu spotkań na pełnym dystansie, to gdy był na boisku zawsze można było na niego liczyć. Jeff dał się poznać jako świetny człowiek i pracowity zawodnik. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze - mówi prezes Asseco Resovii o Hainie i  Jendryku.
 
- Dziękujemy także Bartkowi Mariańskiemu, który poza dobrą grą w elemencie obrony, był także dobrym duchem naszej drużyny. Simone Parodi będąc na boisku zawsze pomagał drużynie swoim spokojem i doświadczeniem - zakończył prezes Maciąg.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij