2021-05-06 00:01:00

Ważne zwycięstwo Orła Przeworsk! Błękitni Ropczyce w pokonanym polu

Piłkarze Orła Przeworsk mieli bardzo dobre humory po środowym meczu z Błękitnymi Ropczyce. Podopieczni Pawła Załogi wygrali, choć łatwo i przyjemnie nie było.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Mecz doskonale ułożył się dla Orła Przeworsk, który w 9. minucie wyszedł na prowadzenie. Hubert Bednarz znalazł się w sytuacji sam na sam z Kamilem Dybskim i skierował piłkę do siatki. Błękitni Ropczyce nie zamierzali tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyli do odrabiania strat. Okazję miał m.in. Bartosz Darłak, ale czujny w bramce był Robert Kurosz.

Podopieczni Pawła Załogi nie zatrzymywali się i w 38. minucie mogli zdobyć drugiego gola. Kacper Najsarek wypatrzył Dawida Czyrnego, ale ten nie trafił w światło bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Zespół z Ropczyc w drugiej odsłonie ruszył do ataku i chwilę po wznowieniu doprowadził do wyrównania, a gola zdobył Bartosz Darłak.

Sytuacja ta widocznie podrażniła Orła, który bardzo chciał w środę wygrać. Miejscowi częściej byli przy piłce oraz zagrali bramce Kamila Dybskiego, lecz nie przynosiło to skutku. Okazje mieli m.in. Marcin Dec czy Jacek Flis, ale nadal było 1-1. W końcu jednak miejscowi dopięli swego, a gola w 88. minucie zdobył Piotr Boratyn, który zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

1-0 Hubert Bednarz (9)
1-1 Bartosz Darłak (50)
2-1 Piotr Boratyn (88)

Orzeł Przeworsk: Kurosz – Najsarek, Salwach, Lech, Broda – Kruk (90. Pieczek), Flis, Obłoza, Dec (64. Wilk) – Czyrny (71. Boratyn), Bednarz (79. Szewczyk)

Błękitni Ropczyce: Dybski – Kmiotek, Szczybyło, Waszczuk, Świętoń - Majka, Majcher, Ogrodnik, Podczaszy (46. Zawiślak), Siepierski - Darłak (64. Bęben)

Żółte kartki: Lech, Flis - Szczybyło, Majka

Czerwona kartka: Maciej Lech (82-druga żółta)

Sędziował: Wojciech Wolan (Tarnobrzeg)