2021-04-21 20:56:00

Sokół Kolbuszowa Dolna pokonał Błękitnych Ropczyce i w półfinale zmierzy się z Wisłoką Dębica (fot. archiwum)
W środę zostały rozegrane kolejne mecze Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Rzeszów-Dębica. Sokół Kolbuszowa Dolna pokonał Błękitnych Ropczyce i zameldował się w półfinale.

Sokół Kolbuszowa Dolna przed meczem z Błękitnymi Ropczyce, nastroje miał bardzo dobre, bowiem w sobotę ograł na wyjeździe rezerwy Stali Mielec. Ekipa Łukasza Chmury zaś zremisowała z rezerwami Stali Stalowa Wola, choć zadowolona być nie mogła, bowuem gola na 1-1 straciła w ostatniej akcji meczu. Zapowiadało się więc ciekawe starcie.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli na prowadzenie podopieczni Waldemara Mazurka, a na listę strzelców w 9. minucie wpisał się Kamil Aab. Ekipa znad Nilu nie zamierzała się zatrzymywać i po chwili wygrywała już 2-0, a z rzutu wolnego przymierzył Łukasz Korab. Błękitni nie tak wyobrażali sobie środową potyczkę, jednak jak się później okazało, na tym sie nie skończyło.

"Czerwono-żółto-zieloni" nie zatrzymywali się i w 33. minucie było 3-0, a do siatki trafił Łukasz Gorzelany. Podrażniony zespół z Ropczyc nie zamierzał być dłużny u szybko odpowiedział bramką Dawida Zawiślaka. Po zmianie stron, Błękitni nie mieli już nic do stracenia i szukali okazji do zmniejszego strat. Ta nadarzyła się w 65. minucie i wykorzystał ją Hubert Siepierski.

Zrobiło się ciekawie, bowiem przyjezdni tracili do Sokoła już tylko jednego gola, a do końca regulaminowego czasu gry zostało jeszcze 25 minut. Zespół dowodzony przez Łukasza Chmurę rozpoczął poszukiwania trafienia numer trzy. Miejscowi mądze się jednak bronili i skutecznie odpierali ataki. Wynik ostatecznie nie uległ zmianie i z awansu do kolejnej rundy cieszyła się ekipa z Kolbuszowej Dolnej.

Sokół Kolbuszowa Dolna - Błękitni Ropczyce 3-2 (3-1)

1-0 Kamil Aab (9)
2-0 Łukasz Korab (17)
3-0 Łukasz Gorzelany (33)
3-1 Dawid Zawiślak (38)
3-2 Hubert Siepierski (65)