2021-04-15 08:47:00

Niespodzianka w Białej Podlaskiej. Podlasie pokonało Wólczankę Wólka Pełkińska

Podlasie Biała Podlaska pokonało Wólczankę Wólka Pełkińska. (fot. Radek Kuśmierz)
W 29. kolejce 3 ligi gr.IV Wólczanka Wólka Pełkińska mierzyła się na wyjeździe z  Podlasiem Biała Podlaska. W ostatniej kolejce obie drużyny nie zdobyły choćby bramki, natomiast Wólczanka zremisowała z drużyną ze Świdnika, a Podlasie poniosło porażkę w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W pierwszych trzydziestu minutach meczu nieznaczną przewagę miało Podlasie Biała Podlaska. Błędy w obronie popełniali piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska, jednak nic z tych sytuacji nie wynikało.

Po pół godzinie gry zawodnik z Białej Podlaskiej stanął oko w oko z Łukaszem Konefałem, ale nie przyniosło to bramki dla gospodarzy. W dalszej części pierwszej połowy meczu piłkarze z Wólki Pełkińskiej zaczęli częściej dochodzić do sytuacji bramkowych.

Po pierwszej niezbyt ciekawej części gry w 46. minucie Marcin Wołowiec zdecydował się od razu na potrójną zmianę w swojej drużynie. Pierwsi po zmianie stron zaatakowali piłkarze Wólczanki, ale kocioł pod bramką, nie przyniósł upragnionego gola. Natomiast w 50. minucie gospodarze dopięli swego i Maciej Wojczuk zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

W tym momencie Podlasie cofnęło się i zaczęło grać z kontrataku, zaś zawodnicy Wólczanki zaczęli napierać coraz bardziej na bramkę drużyny z Lubelszczyzny. Do końca spotkania zawodnicy z Podkarpacia próbowali strzelić choćby wyrównującą bramkę, lecz mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Białej Podlaskiej. Tym samym podopieczni trenera Rafała Borysiuka wygrali 1:0 i zainkasowali cenne trzy punkty w walce o utrzymanie.

Autor: Dariusz Kierepka

1-0 Maciej Wojczuk (50)