2021-03-13 21:38:00

Miasto Szkła Krosno pokonało na wyjeździe Energa Kotwicę Kołobrzeg

Miasto Szkła Krosno okazało się lepsze od ekipy z Kołobrzegu (fot. Konrad Kwolek)
Koszykarze Miasta Szkła Krosno odnieśli kolejne ważne zwycięstwo w lidze. Podopieczni Marcina Radomskiego okazali się lepsi od Energa Kotwicy Kołobrzeg.

Miasto Szkła Krosno liczyło w sobotę na wygraną, która z pewnością przybliży zespół z Podkarpacia do gry w play-off. Spotkanie od początku było wyrównane, a oba zespoły szły cios za cios. Mecz był na styku, jednak to ekipa dowodzona przez Marcina Radomskiego była na prowadzeniu. Przed końcem pierwszej kwarty, Energa Kotwica Kołobrzeg napierw wyrównała, a nastepnie wygrywała.

To widocznie podrazniło przyjezdnych, którzy szybko odpowiedzieli i po pierwszych dziesięciu minutach prowadzili 18-16. W drugiej części meczu już tak dobrze nie było, a warunki dyktował zespół z województwa zachodniopomorskiego. Krośnianie próbowali odrobić straty, co im się udało, a następnie objęli prowadzenie.

Końcówka drugiej kwarty była bardzo zacięta, jednak to Kotwica do przerwy prowadziła 37-35. Kołobrzeżanie nie zamierzali się zatrzymywać i wciąż kontynuowali dobrą grę. Przewaga z każdą akcją zaczęłą rosnąć, co niekoniecznie podobało się drużynie z Podkarpacia. Miasto Szkła po pewnym czasie jednak wyrównało, wobec czego wróciło do gry.

Zarówno jednym i drugim marzyła się wygrana, a wynik był na styku, wobec czego czwarta kwarta zapowiadała się bardzo ciekawie. Miasto Szkła szybko objęło prowadzenie, jednak Kotwica nie dawała za wygraną i szybko wyrównywała. Krośnianie w końcu jednak zbudowali przewagę i ostatecznie wygrali mecz 80-75.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Miasto Szkła Krosno 75-80 (16-18, 21-17, 18-16, 20-29)

Enenrga Kotwica Kołobrzeg: Kruszczyński 3, Dymała 12, Wątroba 6, Robak 13, Maszerowski, Struski 5, Wyszkowski 12, Stankowski 9, Pawlak 0, Kulon 7, Sadło 8

Miasto Szkła Krosno: Szczypiński 21, Oczkowicz 3, Ciesielski 8, Czujkowski 22, Krzywdziński 8, Ciechociński 5, Konopatzki 9, Walciszewski, Żmudzki 4, Wieloch

Sędziowali: Tomasz Konopacki, Marek Januszonek, Krystian Michalski

Komisarz: Mariusz Jakubów