2021-03-11 09:53:39

ORLEN Upstream SRS Przemyśl lepszy od KSSPR Końskie

Nietypowo, bo w niedzielny wieczór, bój o I-ligowe punkty stoczyli szczypiorniści ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Przeciwnikiem przemyskich Gladiatorów był mocny zespół KSSPR Końskie.

Stawka spotkania była wysoka, ponieważ przed tym meczem, obie drużyny dzieliły w tabeli jedynie 2 miejsca.  Zwycięstwo w niedzielnej potyczce, dawało koneckiemu zespołowi  nadzieję na włączenie się do walki o podium, natomiast jakakolwiek strata punktów na własnym parkiecie, praktycznie przekreślała  szanse Gladiatorów na walkę o Ligę Centralną.

Zdecydowanym faworytem u bukmacherów była drużyna ORLEN-u, ale niewiele brakowało aby na parkiecie w Przemyślu doszło do sporej niespodzianki.

Gdy w 47 min. po bramce Tomasza Kulki przemyślanie prowadzili już 27-19, nikt z oglądających ten mecz nie przypuszczał, że ostatnie minuty dostarczą tak wielu emocji. Nasi zawodnicy chyba za szybko uwierzyli w to że mecz jest już wygrany. Zamiast konsekwentnie trzymać się rozwiązań taktycznych, które przynosiły efekty, zaczęli grać nonszalancko czekając już najwyrazniej na końcową syrenę. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Ambitny i grający bardzo poprawnie zespół KSSPR Końskie zwietrzył swoja szansę i w 58 min. doprowadził do stanu 29-27. Na szczęście dla przemyślan, zdobyta przez Kevina Starzeckiego w 59 min. bramka przesądziła losy meczu, ale nie wiadomo jak  zakończyłoby się to spotkanie, gdyby trwało jeszcze kilka minut dłużej.

Zawodników ORLEN Upstream SRS Przemyśl, czeka teraz tygodniowa przerwa w rozgrywkach. Jest czas na to, aby na spokojnie przeanalizować dotychczasowe mecze i wyciągnąć wnioski. Kolejnym rywalem naszych Gladiatorów (20.03) będzie aktualny lider rozgrywek - MTS Padwa Zamość, który na własnym parkiecie nie przegrał jeszcze meczu. W tym starciu, przemyscy zawodnicy nie mogą pozwolić sobie na chwile dekoncentracji, ponieważ rywal wykorzysta je bez litości.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – KSSPR Końskie 30:28 (15:11)

ORLEN Upstream SRS: Szczepaniec, Sar – Starzecki 2, Guzdek 0, Stołowski 0, Kubik 2, M. Nowak 5, Walczyk 0, Drozdalski 1, M. Kroczek 1, Dutka 5, Światłowski 0, Maciej Kubisztal 2, Kulka 5, Michał Kubisztal 4, A. Nowak 2.