http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2021-03-05 21:08:00

Eurobud JKS Jarosław pewnie pokonał KPR Ruch Chorzów

Eurobud JKS Jarosław pewnie pokonał KPR Ruch Chorzów (fot. PGNiG Superliga kobiet)
Eurobud JKS Jarosław pewnie pokonał KPR Ruch Chorzów (fot. PGNiG Superliga kobiet)
Eurobud JKS Jarosław w piątkowym meczu bez większych problemów pokonał KPR Ruch Chorżów. Podopieczne Reidara Moistada nie miały litości dla ostatniej ekipy w tabeli.
 
Obydwu drużynom w pierwszych akcjach towarzyszyly błędy. Zdobywczynią inaugurującej bramki była Żaneta Lipok z KPR Ruchu Chorzów, jednak natychmiastowo odpowiedziała Julia Pietras z Eurobud JKS-u Jarosław. Przyjezdne przez niemalże dziesiec minut prowadziły jedną bramką i ekipa Reidara Moistada goniła wynik.
 
Wraz z rozpoczęciem 11. minuty prowadzenie objęły gospodynie i wykorzystały słabszy moment KPR-u do zbudowania trzypuntkowej przewagi. Na boiskową sytuację zareagował szkoleniowiec przyjezdnych Vit Teleky, prosząc o czas dla swojego zespołu. Przerwa wybiła z rytmu "czarno-niebieskie", które najpierw nie wykorzystały rzutu karnego, a w kolejnych minutach straciły prawie całą przewagę.
 
Na remis nie pozwoliła bramkarka Małgorzata Ciąćka, a od jej udanej interwencji rozpoczął się dobry fragment gry ekipy gospodyń. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy miejscowe prowadziły 13-9, ale przewagi nie udało się utrzymać. "Niebieskie" nie odpuszczały ani na chwilę i w trzy minuty odrobiły prawie całą stratę.
 
Przy stanie 13-12 trener Reidar Moistad poprosił o czas. Po wznowieniu gry, zespół z Chorzowa doprowadził do remisu. W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszły "czarno-niebieskie", które w niespełna trzy minuty uzyskały trzypunktową przewagę. Serię przerwała lewoskrzydłowa Ruchu Żaneta Lipok, czym pobudziła koleżanki z drużyny do gry.
 
Pomimo tego, to gospodynie wykorzystywały wszystkie możliwe do zdobycia punktu sytuacje i grały tak dobrze, że w 40. minucie, po rzucie Katarzyny Kozimur, prowadziły już 23-18. Znaczna poprawa gry względem pierwszej połowy pozwoliła Jarosławiankom na zbudowanie jeszcze większej przewagi i spokojną grę do ostatniego gwizdka.
 
Eurobud JKS Jarosław - KPR Ruch Chorzów 35-26 (13-13)
 
Eurobud JKS Jarosław: Szczurek, Ciąćka- Guziewicz 1, Mikosz 1, Nestsiaruk 3, Pietras 10, Zimny 5, Strózik 2, Kozimur 5, Parandii 8, Donets, Matuszczyk, Żukowska
 
KPR Ruch Chorzów: Chojnacka, Gryczewska, Bednarek -Jasinowska 6, Polańska 1, Wilczek 4, Jaroszewska 1, Kolonko 4, Lipok 4, Sójka 3, Stokowiec 3, Tyszczak, Nimsz, Kiel, Grabińska, Gryczewska.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij