https://www.dikyspray.pl/

https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-03-02 18:53:00

Dziś setna rocznica urodzin Kazimierza Górskiego

fot. Podkarpacki ZPN
fot. Podkarpacki ZPN
Dziś setna rocznica urodzin Kazimierza Górskiego. Działacze Podkarpackiego ZPN pamiętali o wybitnym trenerze i złożyli kwiaty pod jego pomnikiem jego imienia w Rzeszowie.
 
2 marca 2021 r. przypada 100-tna rocznica urodzin wyjątkowego trenera i wychowawcy – Kazimierza Górskiego – pod którego kierunkiem reprezentacja Polski zdobyła złoty oraz srebrny medal olimpijski, i wywalczyła 3. miejsce w finałach mistrzostw świata. Z tej okazji delegacja Podkarpackiego ZPN złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod rzeszowskim pomnikiem Kazimierza Górskiego.
 
Delegację przewodniczył Jan Domarski, przewodniczący Rady Trenerów Podkarpackiego ZPN, jeden z podopiecznych wybitnego trenera, a ZPN reprezentowali także Wiceprezes Wiesław Lada oraz Trener Koordynator – Henryk Rożek.
 
 
- Cieszymy się, że możemy w ten symboliczny sposób wspomnieć wybitnego trenera, ale przede wszystkim wspaniałego człowieka, któremu zawdzięczamy wiele pięknych chwil dla polskiej piłki nożnej – nie ukrywał radości Jan Domarski, podopieczny K. Górskiego, a obecnie przewodniczący Rady Trenerów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej - To człowiek, który zawsze nam powtarzał, że nie można się nigdy poddawać i należy grać do końca, bo to przyniesie oczekiwane wyniki – powiedział strzelec złotego gola na Wembley.
 
Jan Domarski odniósł się również do umiejscowionego na pomniku cytatu. - Trener Górski zasłynął z kilku kluczowych i często przywoływanych słów. Jego powiedzenia przetrwały przez lata. To proste stwierdzenia, a jakże dobitnie i prawdziwie charakteryzujące piękno futbolu – zakończył Przewodniczący Rady Trenerów Podkarpackiego ZPN.
 
Pomnik upamiętniający Kazimierza Górskiego od 2008 roku stoi na placu przy ul. Słowackiego. Rzeźba wykonywana jest z piaskowca. Są to dwie ręce, które trzymają piłkę. Pod nimi został umieszczony słynny cytat z pana Kazimierza: "Piłka jest okrągła, a bramki są dwie. Albo my wygramy, albo oni”. Pomnik zaprojektowali studenci rzeszowskiej szkoły artystycznej, a wykonał go Stanisław Jaworek.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 3

Rozwiąż działanie =

1905 2021-03-03 02:07:08 4 0

Wybitny, wielki człowiek!!! Niech zawsze zostanie w naszej pamięci[*]

Sex shop 2021-03-03 03:16:46 2 0

Późnym popołudniem wiązankę składał wielki imiennik Pana Górskiego Kazimierz Gren Podjechał swym błyszczącym mercedesem pod sam pomnik po czym włączywszy światła awaryjne zanurkował w olbrzymim bagażniku Po dłuższej chwili ukazał się w nienagannie skrojonym tajlandzkim garniturze dostojnie zmierzając pod pomnik wielkiego trenera

Autor 2021-03-04 19:16:37 2 0

Jak rocznica to się pokazują jacy to wielcy działacze. Zróbcie coś bez interesownie

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij