2021-02-27 19:45:00

Piotrcovia Piotrków Trybunalski ponownie wygrała z Eurobud JKS-em Jarosław

Piotrcovia Piotrków Trybunalski ponownie pokonała Eurobud JKS Jarosław (fot. PGNiG Superliga kobiet)
Szczypiornistki Eurobud JKS-u Jarosław rozegrały dziś drugie spotkanie w ciągu kilku dni z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Zespół z województwa łódzkiego ponownie wygrał i tym razem nie potrzebował rzutów karnych.

Eurobud JKS Jarosław na mecz z Piotrocovią Piotrków Trybunalski jechał z chęcią wygranej i rewanżu za środową potyczkę, w której przegrał po karnych. Początek spotkania należał do ekipy z województwa łódzkiego, która w 5. minucie wygrywała 4:1. "Czarno-niebieskie" szybko jednak zniwelowały straty, a w 14. minucie, po rzucie Valentiny Nestsiaruk było 5-5.

Podopieczne Reidara Moistada po chwili objęły prowadzenie za sprawą Julii Pietras. Zespół z Jarosławia zaczął jednak popełniać proste błędy, a Piotrcovia z zimną krwią je wykorzystywała. W 28. minucie było już 13-8 dla gospodyń, a do przerwy piotrkowski zespół prowadził 14-11. Druga połowa była w pewnym sensie kopią tego co działo się w pierwszych trzydziestu minutach.

Eurobud JKS Jarosław nie odpuszczał i jeszcze na kilka minut przed końcem mógł myśleć o przynajmniej remisie. Ostatnie akcje należały już jednak do Pitrcovii, a dużo wsparcia koleżankom dała świetnie spisująca się między słupkami Karolina Sarnecka. Najlepsza zawodniczka meczu popisała się zresztą swoim firmowym rzutem przez całe boisko. To całkowicie podcięło skrzydła zespołowi z Jarosławia, który ostatecznie przegrał 25-31.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Eurobud JKS Jarosław 31-25 (14-11)

Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka 1, Opelt – Płomińska 2, Zaleśny 3, Drażyk 5/1, Klonowska 2, Oreszczuk 1, Roszak, Więckowska 3, Szynkaruk 5, Charzyńska, Trawczyńska, Abramowicz 1, Sobecka 4/2, Macedo 4

Eurobud JKS Jarosław: Szczurek, Ciąćka – Guziewicz, Donets, Matuszczyk 4/1, Mikosz, Nestsiaruk 6/1, Pietras 4, Zimny 4, Żukowska, Strózik 3, Kozimur 4/1, Parandii