2021-02-27 13:13:00

Piotrcovia Piotrków Trybunalski pokonała w karnych Eurobud JKS Jarosław

Eurobud JKS Jarosław przegrał z Piotrcovią Piotrków Trybunalski (fot. PGNiG Superliga kobiet)
Eurobud JKS Jarosław w środę mierzył się z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Spotkanie było bardzo zacięte, a jego zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne.

Zdobywczynią pierwszej bramki w meczu była Aleksandra Zimny. W kolejnej akcji również górował Eurobud JKS Jarosław, a konkretnie Sylwia Matuszczyk. Dobrą grą w obronie popisała się także bramkarka gospodyń Małgorzata Ciąćka, która w ciągu pierwszych pięciu minut trzykrotnie nie pozwoliła rywalkom na wyprowadzenie punktowej akcji.

Gospodynie utrzymywały dwupunktowe lub trzypunktowe prowadzenie aż do 14. minuty. Przy stanie 6-5 trener Reidar Moistad poprosił o czas. Po wznowieniu gry Piotrcovia Piotrków Trybunalski doprowadziła do wyrównania, a następnie, za sprawą rzutu do pustej bramki, objęła prowadzenie. Stratę odrobiła Valentina Nestsiaruk.

Skuteczna w bramce przyjezdnyhc Daria Opelt dopiero za trzecim razem pozwoliła "czarno-niebieskim" na zdobycie bramki po rzucie karnym. Jarosławianki nie uzyskały więc kilkupunktowej przewagi, a tablica wyników niemalże do końca pierwszej połowy wskazywała remis. Przy rezultacie 12-12 zespoły zeszły na przerwę.

Pierwszą bramkę w drugiej części meczu zdobyła Magdalena Więckowska. Nieprzerwanie dobrze prezentowała się Małgorzata Ciąćka. W 35. minucie gospodynie wyszły na jednopunktowe prowadzenie za sprawą Julii Pietras. Stratę szybko odrobiła skuteczna w tym spotkaniu Romana Roszak. W dwóch kolejnych akcjach górowały zawodniczki Piotrcovii.

Kontaktowy rzut wykonała obrotowa Sylwia Matuszczyk, a Aleksandra Zimny wyrównała wynik. Od 45. minuty spotkania Piotrkowianki prowadziły maksymalnie dwoma punktami. Gra punt za punkt trwała do ok. 53.minuty, a rzuty Katarzyny Kozimur pozwoliły "czarno-niebieskim" na objęcie prowadzenia. Piotrcovia kolejny raz doprowadziła do remisu. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 25-25. W rzutach karnych lepsze okazały się Piotrkowianki, które wygrały 4-2.

Eurobud JKS Jarosław - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 25-25 (12-12), k. 2-4

Eurobud JKS Jarosław: Szczurek, Ciąćka - Guziewicz 2, Donets 1, Matuszczyk 6, Nestsiaruk 1, Pietras 3, Zimny 5, Kozimur 7, Mikosz, Żukowska, Strózik, Parandii

Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka – Płomińska 1, Zaleśny 1, Drażyk 4, Klonowska 1, Roszak 7, Więckowska 2, Szynkaruk 3, Trawczyńska 4, Sobecka 2, Oreszczuk, Charzyńska, Abramowicz, Macedo