2021-02-26 21:11:00

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów odwrócił losy meczu i pokonały Pałac Bydgoszcz!

Developres SkyRes Rzeszów pokonał w tie-breaku Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz (fot. Patryk Górecki)
Developres SkyRes Rzeszów z województwa kujawsko-pomorskiego wróci w bardzo dobrych humowach. Podopieczne Stephana Antigi pokonały Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz.

Początek spotkania doskonale ułożył się dla Polskie Przetwory Pałacu Bydgoszcz, który szybko objął prowadzenie. Developres SkyRes Rzeszów starał się złapć kontrakt, ale gospodynie kontrolowały przebieg meczu. Z czasem jednak zrobiło się groźnie i popularne "Rysice" doprowadziły do wyrównania. Mecz od tej pory się wyrównał.

Podopieczne Stephana Antigi na chwilę objęły prowadzenie, jednak zaraz mecz się wyrównał. Oba zespoły sżły cios za cios, jednak w końcówce to miejscowe mocniej przycisnęły. Bydgoszczanki odskoczyły ekipie z Podkarpacia, która jeszcze próbowała odrobić starty, jednak to Pałac wygrał pierwszego seta 25-20, po tym jak Jelena Blagojević zagrała w aut.

Podrażnione przyjezdne za wszelką cenę chciały doprowadzić do wyrównania, zaś zespół z Bydgoszczy liczył na podwyższenie prowadzenie. Początek drugiego seta był wyrównany, a obie drużyny sżły cios za cios. Z czasem jednak to "Rysice" odskoczyły i z czasem ich przewaga zaczęła rosnąć. Wydawało się że Developresowi uda się doprowadzić do remisu.

Końcówka jednak okazała się pechowa, a gospodynie ponownie mocniej przycisnęły i tym razem wygrąły 25-22. Zdenerwowany zespół dowodzony przez Stephana Antigę od początku ruszył do ataku, jednak Pałac trzymał rękę na wodzy i nie dawał odskoczyć ekipie z Rzeszowa. Ta jednak była zdenerwowana i z czasem odjechała. Developres nie zamierzał popełniać błędów z poprzedniego seta i w trzeciej partii okazał się lepszy w stosunku 25-18, po tym jak udany atak zanotowała Jelena Blagojević.

Podbudowany zespół znad Wisłoka chciał za wszelką cenę doprowadzić do wyrownania, lecz łatwo nie było. Początek czwartego seta był wyrównany, a obie drużyny szły cios za cios. Z czasem jednak "Rysice" objęły prowadzenie, a następnie wypracowały przewagę. Przyjezdne bardzo dobrze sobie radziły, kontrolując przebieg gry. Rzeszowianki w końcówce przycisnęły i ostatecznie wygrały 25-22, wobec czego zwycięzcę musiał wyłonić tie-break.

Ten był bardzo zacięty, bowiem zarówno jednym jak i drugim marzyła się wygrana oraz dwa oczka więcej w ligowej stawce. Developres dzielnie walczył w piątym secie i ostatecznie dopiął swego, choć łatwo nie było. Pałac postawił ekipie z Rzeszowa bardzo ciężkie warunku, jednak ostaecznie to podopieczne Stephana Antigi wygrały 15-13, a cały mecz 3-2.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów 2-3 (25-20, 25-22, 18-25, 22-25, 13-15)