2020-12-19 21:40:00

Rawlplug Sokół Łańcut nie dał rady GKS-owi Tychy

Rawlplug Sokół Łańcut przegrał na własnym parkiecie z GKS-em Tychy. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, jednak lepsze humory po końcowej syrenie mieli goście.

Początek spotkania był dość niemrawy, a oba zespoły poświęciły go na wzajemne badanie się. Wynik otworzył Dawid Zaguła, który celnie rzucił za dwa punkty. Rawlplug Sokół Łańcut złapał wiatru w żagle i po chwili prowadził już 8-0. Zespół GKS-u Tychy nie zamierzał tak tego zostawiać i czym prędzej ruszył do odrabiania strat.

Przyjezdni szybko zniwelowali stratę, a czas pierwszej kwarty powoli zbliżał się ku kuńcowi. Tyszanie mocniej przycisnęli i na krótką przerwę schodzili z dwupunktową zaliczką. To widocznie podrażniło żółto-czarnych, którzy szybko doprowadzili do wyrównania. Sporkanie w drugiej kwarcie było bardzo zacięte, a oba zespoły szły cios za cios.

Podopieczni Dariusza Kaszowskiego liczyli na wygraną i przedłużenie zwycięskiej passy, jednak GKS Tychy postawił trudne warunki. Sokół dzielnie walczył, jednak goście w końcówce drugiej kwarty odjechali i na przerwę schodzili z siedmiopunktową zaliczką. Łańcucianie po zmianie stron próbowali jeszcze powalczyć, jednak zespół z województwa śląskiego szybko powiększył przewagę do dziesięciu punktów.

Tyszanie robili swoje i odjeżdżali zespołowi z Łańcuta, jednak ten nie dawał za wygraną. Gospodarze dwoili się i troili, jednak przed ostatnią kwartą ich strata wynosiła aż dziewięć oczek. Żółto-czarni postawili wszystko na jedną kartę i od początku ruszyli do ataku. GKS próbował trzymać dystans, jednak Sokół z każdą minutą go skracał. Łańcucianie dzielnie walczyli, jednak nie udało im się już dogonić ekipu z województwa śląskiego.

Rawlplug Sokół Łańcut - GKS Tychy 82-87 (12-14, 20-25, 19-21, 31-27)

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 14, Fraś 12, Kulikowski 14, Karolak 7, Jankowski 8, Klima 11, Noga, Majka 12, Czerwonka 4

GKS Tychy: Woroniecki 5, Śpica 21, Karpacz 7, Grochowski 6, Trubacz 16, Polakowski, Mąkowski 8, Wrona, Kędel 16, Jakacki, Ziaja, Stryjewski 8

Sędziowali: Rafał Zuchowicz, Marek Czernek, Paweł Pacek

Komisarz: Czesław Kaim