http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-12-15 14:45:27

Skazywani na pożarcie pokazali, że potrafią walczyć

Na zdjęciu z piłką Andreja Prokić (fot. Anna Jajkiewicz/PGE Stal Mielec))
Na zdjęciu z piłką Andreja Prokić (fot. Anna Jajkiewicz/PGE Stal Mielec))
Stal Mielec to drużyna przed sezonem skazywana przez wielu ekspertów, komentatorów i byłych sportowców na pożarcie. Do PKO BP Ekstraklasy wchodziła niczym robaczek do paszczy potwora. Mielczanie pokazali jednak, że potrafią grać bez kompleksów i na pewno łatwo broni nie złożą. Ostatnio zremisowali 1:1 z Lechem Poznań, a przed nimi jeszcze kilka konfrontacji, w których kto wie, czy nie urwą punktów.

Czy Stal utrzyma się w PKO BP Ekstraklasie?

Przedsezonowe przewidywania oraz obecne prognozy mówią jasno, że Stal Mielec jest jedną z trzech drużyn - obok Podbeskidzia i Wisły Płock, które są najbardziej zagrożone spadkiem. Wystarczy spojrzeć na kursy wystawione przez energy casino, które kieruje swoją ofertę do Polaków przebywających na Wyspach Brytyjskich. Kibice Stali nie wierzą jednak w bukmacherskie przewidywania i mają nadzieję, że ich drużyna zapewni sobie ligowy byt.

Póki co, Stal Mielec jest druga od końca z dorobkiem 10 punktów. Tyle samo oczek ma Wisła Płock, a o jeden punkt mniej Podbeskidzie. 11 punktów to z kolei dorobek Wisły Kraków i ta czwórka wymieniana jest w kontekście zażartej walki o utrzymanie.

Stal Mielec wysłała już pierwszy sygnał. Zremisowała 1:1 w meczu z Lechem Poznań, w którym według bukmacherów i strony kod promocyjny, zajmującej się ich recenzjami, nie miała teoretycznie najmniejszych szans.

Zobaczyliśmy kolejny raz, że w piłce nożnej wszystko jest możliwe. Stal złamała stereotypy, a jej kibice mają nadzieję, że złamie je także w kontekście utrzymania, gdzie nikt przed startem sezonu 2020/21 nie dawał jej najmniejszych szans.

Do zakończenia sezonu jeszcze sporo kolejek i wydarzyć może się dosłownie wszystko. Wygląda jednak na to, że Leszek Ojrzyński Stal zgrali się, jak mało kto, a z meczu na mecz, Stal może wyglądać coraz lepiej. Remis z Lechem może być ku temu dobrym bodźcem. Jak mawiał klasyk, pożyjemy, zobaczymy. 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

Stal Mielec 2020-12-15 16:45:58 2 0

Te zmiany pewnie Ojrzyńskiemu podpowiedział Serafiński.
Już raz błysnął swoja myślą szkoleniową w meczu z Wisłą Kraków. :)
Chłopaki walczyli jak lwy - a tu dwie głupie zmiany odcięły ich od tlenu. Szkoda wygranego meczu. Jak widać nie tylko zawodnicy musza się jeszcze sporo nauczyć w extraklasie.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij