2020-12-06 10:09:00

Miasto Szkła Krosno przegrało na wyjeździe z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych

Krośnianie nie dali rady w Wałbrzychu, gdzie lepszy okazał się miejscowy Górnik. Miasto Szkła zanotowało niezły początek, jednak ostatecznie to gospodarze cieszyli się z wygranej.

Miasto Szkła Krosno całkiem nieźle rozpoczęło wyjazdowy meczy z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych i szybko wypracowało sobie przewagę sześciu oczek. Miejscowi jednak błyskawicznie odrobili straty. Podopieczni Marcina Radomskiego nie dawali za wygraną i po chwili ponownie prowadzili. Zespół z Wałbrzycha w końcówce pierwszej kwarty mocniej przycisnął i odskoczył podkarpackiej ekipie na piętnaście oczek.

Krośnianie nie zamierzali tak tego zostawiać i po krótkiej przerwie, błyskawicznie ruszyli do ataku, celem zmniejszenia strat. Przewaga Górnika była jednak bardzo duża, wobec czego Miasto Szkła miało spory problem by nawiązać walkę z ekipą miejscowych. Goście dwoili się i troili, jednak do przerwy przegrywali 47-38. Ekipa Marcina Radomskiego tym samym odrobiła sześć oczek, jednak nadal pozostawał balast w liczbie dziewięciu punktów.

Po zmianie stron, goście starali się ten dystans zmniejszyć, jednak ekipa z Wałbrzycha robiła wszystko, by ten pozostał niezmieniony lub był jeszcze większy. Górnik wraz z upływającym czasem, włączył piąty bieg i jeszcze bardziej odjechał drużynie z Krosna. Ostatnia kwarta była już tylko formalnością, a tą podopieczni Łukasza Grudniewskiego wygrali 29-19, a cały mecz w stosunku 97-68.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Miasto Szkła Krosno 97-68 (31-16, 16-22, 21-11, 29-19)

Górnik Trans.eu Wałbrzych: Durski 6, Jakóbczyk 27, Bojanowski 14, Cechniak 11, Zywart 2, Malesa 9, Koperski 18, Wróbel 2, Warmiłło 0, Ratajczak 8

Miasto Szkła Krosno: Oczkowicz 4, Czujkowski 17, Ciechociński 15, Żmudzki 12, Ciesielski 6, Szczypiński 10, Krzywdziński 1, Jankowski 1, Szwedo 2

Sędziowali: Marek Januszonek, Radosław Szagun, Adam Krzemień

Komisarz: Sławomir Benek