2020-11-23 20:45:17

Futsal: Niespodzianka w Przemyślu, Przeworsk sięgnął po komplet punktów! [podsumowanie I.kolejki]

Ciekawy weekend mają za sobą zawodnicy 2 ligi futsalu. Eurobus Przemyśl po rewolucjach pewnie ograł ubiegłorocznego wicemistrza - KS Zaczernie Futsal Team. Kolejny z beniaminków już nie miał tak łatwo, SPEC Stal Łańcut przegrał z Futsal Team Przeworsk.

Eurobus Przemyśl 14-5 KS Zaczernie Futsal Team

5x Wanat , 2x Rudnicki, 2x Modny, 2x Głuszko, Harłacz, , Pigan, Mikus – Bać, Cieśla, Wojtanowski, Kaszuba, Świst

Pierwszy cios zadali gospodarze którzy już w pierwszej minucie zdobyli prowadzenie dzięki golu Łukasza Rudnickiego, gra przemyślan nabierała coraz większego rozpędu już po 6. minutach prowadzili 3-0 za sprawą Mateusza Wanata i Pawła Modnego. Bramkę kontaktową dla KS Zaczernie Futsal Team zdobył Bartłomiej Bać. Chwilę później na listę strzelców wpisali się: Tomasz Harłacz, Jakub Głuszko i ponownie Łukasz Rudnicki wraz z Mateuszem Wanatem. Na 2. Minuty przed końcem I połowy Adrian Cieśla zdobył gola dla swojej drużyny.

W II odsłonie spotkania jako pierwsi do bramki trafiły podkarpackie wilki. Drogę do bramki rywala tym razem odnalazł Mateusz Wojtanowski, radość długo nie trwała…bo przez kolejne 10.minut do bramki trafiali tylko przemyślanie. Swój dorobek powiększył Mateusz Wanat, Jakub Głuszko oraz Paweł Modny. A Damian Mikulec po ładnym dograniu Mateusza Wanata, pokonuje bramkarza gości Wojciecha Paśko. Drużyna Zaczernia postanowiła wycofać bramkarza co poskutkowało zdobyciem bramki przez Dawida Kaszubę. Wisienką na torcie dla Eurobusu Przemyśl było trafienie Andrzeja Mikusa do pustej bramki. Ostatecznie wynik zamknął Patryk Świst oddając dobry strzał z dystansu.

Eurobus Przemyśl: Mikus – Głuszko, Harłacz, Rudnicki, Wanat oraz Kuźma, D.Mikulec, Głuszko, Kiełbowicz, Modny, Pigan, K.Mikulec

KS Zaczernie Futsal Team: Paśko – Micał, R.Guzek, Bać, Cieśla oraz Łyko, Kaszuba, Wojtanowski, Sokal, Chmiel, Świst, D.Guzek

Futsal Team Przeworsk 9-3 SPEC Stal Łańcut

4x Lech, 2x Broda, Wojtas, Salwach, Najsarek – Balaweder, Noga, Nowak

Mecz mimo wyniku był wyrównany, goście mieli swoje sytuacje na strzelenie bramki, jednak w bramce gospodarzy świetnie dysponowany był Wołowiec, a w drugiej połowie Przewrocki. Gospodarze wyszli dość szybko na 3 bramkowe prowadzenie, gracze z Łańcuta zdołali zdobyć jedną bramkę, jednak Przeworszczanie dołożyli jeszcze dwie i do przerwy był wynik 5-1. W drugiej połowie mieliśmy dość chaotyczną grę, w której dobrze odnaleźli się zawodnicy gospodarzy, wychodząc na prowadzenie 8-1. Zawodnicy Stali Łańcut dołożyli jeszcze 2 trafienia po rzucie karnym i rzucie karnym przedłużonym. Wynik końcowy to 9-3 dla Futsal Team Przeworsk.

Futsal Team Przeworsk: Wołowiec - Wojtas, Broda, Salwach, Lech oraz Przewrocki, Najsarek, Kijanka, Krzanowski, Misiąg, Obłoza

SPEC Stal Łańcut: Szpindor – Drob, Mach, Nowak, Balweder oraz Wójcik, Cwynar, Noga, Paczocha