2020-11-06 21:11:58

Kapitalny mecz Developresu SkyRes Rzeszów i kolejna wygrana!

Kolejną cenną wygraną dopisały na swoje konto zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów, które pokonały tym razem ŁKS Commercecon Łódź 3:0. Rysice kolejny raz pokazały się ze świetnej strony i mimo przerwy spowodowanej koronawirusem nie obniżyły lotów.

Początek meczu był znakomity w wykonaniu siatkarek Developresu SkyRes Rzeszów, bo po punktowym ataku Jeleny Blagojević zrobiło się 3:0. Pierwszy punkty dla ŁKS-u zdobyła była zawodniczka Rysic, Katarzyna Zaroślińska-Król (1:3). Przy stanie 8:3 dla gospodyń o czas poprosił szkoleniowiec łodzianek. Przewaga zaczęła topnieć w połowie seta, kiedy to Katarina Lazović udanie przełamała blok rzeszowianek (14:16). Pogoń za wynikiem przyniosła efekty i w końcowy fragment partii ŁKS wchodził z dwupunktową przewagą (19:17). Emocjonująca końcówka zakończyła się zwycięstwem Rysic i to one wygrały premierową odsłonę (25:23).

Drugi set był wyrównany, ale tylko do jego połowy. Na początku rzeszowianki nieco odskoczyły przeciwniczkom, ale te zdołały odrobić straty i doprowadzić do wyrównania. Od stanu 17:16 rosła już przewaga Rysic i pewne było, że końcówka tej partii tym razem będzie spokojna. Tak też się stało i po ataku Anny Stencel na tablicy wyników mieliśmy już 2:0.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia rzeszowianek, które szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie. W grze na siatce Rysice prezentowały się fantastycznie i sam fakt, że po tym spotkaniu przekroczyły 100 bloków punktów w sezonie, pokazuje, jak duża siła drzemie w tej drużynie. Pogrom to chyba odpowiednie słowo do tego, co działo się w dalszej części seta, bo po błędzie ŁKS-u zrobiło się 21:8. Ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 25:12 dla gospodyń i Developres dopisał kolejne trzy punkty na swoje konto.

Developres SkyRes Rzeszów 3:0 ŁKS Commercecon Łódź

(25:23, 25:19, 25:12)

MVP: Kiera Van Ryk

Developres SkyRes Rzeszów: Polańska, Van Ryk, Grabka, Krajewska, Rasińska, Blagojević, Stencel, Kaczmar, Efimienko-Młotkowska, Lazić, Fidon-Lebleu, Libero: Krzos, Przybyła

ŁKS Commercecon Łódź: Osadchuk, Pacak, Wójcik, Lazović, Pasznik, Ninković, Wawrzyńczyk, Bongaerts, Alagierska, Laszczyk, Zaroślińska-Król, Dróżdż, Kalandadze, Libero: Strasz, Saad