2020-10-31 14:28:47

Watkem Korona Rzeszów rozbiła Lechię Sędziszów Małopolski

Sebastian Kocój (na zdjęciu z prawej) strzelił jedną z bramek dla Watkem Korony Rzeszów w starciu z Lechią Sędziszów (fot. Patryk Górecki / archiwum)
Pewne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Watkem Korony Rzeszów w Sędziszowie Małopolskim. Ekipa z Załęża pokonała Lechię 5-1.

Miłe złego początki - tak możnaby krótko podsumować ten mecz z punktu widzenia Lechii Sędziszów Małopolski. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 4. minucie spotkaniu po trafieniu Stefana Ostreichera, ale później było już tylko gorzej.

Gracze Watkem Korony Rzeszów do wyrównania doprowadzili zaledwie kilku minut później dzięki bramce Pawła Piątka. W 19. minucie prowadzenie gościom dał Mateusz Jędryas, a kiedy miejscowi jeszcze nie zdążyli się otrząsnąc po stracie drugiej bramki rzeszowianie skutecznie zaatakowali ponownie - w 22. minucie gola na 3-1 dla gości zdobył Sebastian Kocój.

Prowadzenie gości podwyższył jeszcze przed przerwą Mateusz Jędryas i na drugą odsłonę Korona wychodziła z trzybramkową zaliczką.

Wynik spotkania ustalił w 77. minucie Paweł Piątek pieczętując pewne zwycięstwo Watkem Korony Rzeszów. Dzięki temu zespół prowadzony przez Grzegorza Żyłę awansował na pozycję wicelidera IV ligi podkarpackiej.

1-0 Stefan Ostreicher (4)
1-1 Paweł Piątek (8)
1-2 Mateusz Jędryas (19)
1-3 Sebastian Kocój (22)
1-4 Mateusz Jędryas (41)
1-5 Paweł Piątek (77)

Lechia Sędziszów Małopolski: Ł. Ćwiczak - B. Posłuszny (80. Mazur), Malisiewicz, Rogóż, Al. Czółno, Lesiński, Osztreicher (72. Lis), Branas, Am. Czółno (62. Smoliński), Potwora, Makuch (46. Róg).

Watkem Korona Rzeszów: Pawlus - Padiasek, Kocój, Konefał, Kardyś (82. Zaborowski), Karwacki (76 Dziedzic), Wawrylak (65. Skiba), Przybyło, Sitek (70. Maślany), Jędryas, Piątek.

Sędziował: Artur Szelc (Krosno).
Żółte kartki: Lesiński - Karwacki, Przybyło.