https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-10-04 20:10:17

Jaką dyscyplinę sportową wybrać do obstawiania?

Zakłady bukmacherskie będą łatwiejsze, jeśli od samego początku skupimy się na wybranej dyscyplinie sportowej. Tu jednak pojawia się problem – jak i sport do zakładów wybrać? Czym warto się kierować podczas wyboru? Sprawdzamy!

Ile dyscyplin sportowych warto obstawiać w zakładach?

Zakłady bukmacherskie są bardzo popularne, dając możliwość szybkiego zarobku lub po prostu urozmaicenia przeżywanych sportowych emocji. Chociaż bukmacherka naturalnie jest losowa, to jednak gracz jest w stanie minimalizować ryzyko porażki, uwzględniając przy typowaniu najważniejsze czynniki.

Na samym początku konieczne jest przemyślenie nie tego, jakie dyscypliny sportowe chce się obstawiać, ale ile powinno się ich wybrać. Istnieje wiele szkół, ale chyba najczęściej rekomendowanym sposobem podejścia jest ograniczenie wyboru do jednej, maksymalnie dwóch – dyscyplin sportowych.

Od rodzaju dyscypliny sportowej do wyboru ligi

Idąc dalej, po wyborze rodzaju sportu, należy ten wybór uszczegółowić. Jeśli więc wybraliśmy piłkę nożną, warto rozważyć, czy interesuje nas bardziej liga polska, czy może hiszpańska albo angielska? To jednak nie koniec, ponieważ trzeba jeszcze wybrać, czy – np. w przypadku Polski – zdecydujemy się na obserwowanie ekstraligi, czy drugiej ligi?

Powyższe ograniczenie jest kluczowe pod względem zarządzania czasu. W obstawiania zakładów bukmacherskich czas staje się kapitałem nawet cenniejszym od pieniędzy – przynajmniej jeśli te ostatnie chcemy wygrywać. Długoterminowe osiąganie zysków w zakładach bukmacherskich możliwe jest tylko wtedy, gdy tworzymy typy poparte konkretnymi analizami.
 
Nie obędzie się bez analizy statystycznej, ani analizy głównych wydarzeń czy nawet medialnych newsów sportowych. Jak łatwo się można domyśleć, informacji do przetworzenia jest bardzo wiele, dlatego dużo lepsze wyniki finansowe w obstawianiu u bukmachera osiągnie się przy zawężonej liczbie lig, które się obstawia. 

Jakie są najłatwiejsze dyscypliny sportowe do obstawiania?

Dyscypliną idealną dla początkujących typerów, ale także wszystkich bardziej zaawansowanych, jest piłka nożna. Jednak powiedzieć piłka nożna, to jakby nic nie powiedzieć. Chodzi przede wszystkim o pierwsze, największe ligi światowe. To w nich ekspozycja na jakiekolwiek błędy lub dziwne zdarzenia jest największa, dlatego też zdarzają się one najrzadziej.
 
Piłka nożna jest też najbardziej medialnym ze sportów, dlatego nie brakuje informacji, które warto poddawać bieżącym analizom. Co więcej, w przypadku najważniejszych lig europejskich praktycznie nie można mówić o jakimkolwiek ustawianiu meczy, zjawisku, na które potencjalnie można się natknąć w przypadku spotkań drugo-, trzecio- i oczywiście czwartoligowych. Warto jednak pamiętać, aby unikać typowania wydarzeń, które są na koniec kolejki. Powszechnie przyjmuje się, że wówczas warto się wstrzymać, ponieważ wypada wiele różnych, mniej prawdopodobnych rezultatów.

Dyscypliny sportowe, które trudno się typuje

Każda dyscyplina sportowa ma swoje zalety i wady. Niemniej jednak niektóre sporty są bardziej losowe od innych w takim rozumieniu, że na poszczególny rezultat mają wpływ czynniki, których nie można przewidzieć. Doskonałym przykładem są warunki atmosferyczne i skoki narciarskie.
 
Nagłe zmiany wiatru, nieprzewidziane nawet wcześniej przez meteorologów, pokrzyżowały już marzenie o wygranej niejednego lidera po pierwszej rundzie skoków. Do pozostałych trudniejszych dyscyplin zaliczyć można tenis ziemny, sporty motorowe, sporty zimowe, snookera i sporty walki.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij