https://www.dikyspray.pl/


2020-09-05 20:09:36

Asseco Resovia przegrała z Zaksą Kędzierzyn-Koźle i odpadła z turnieju o Superpuchar Mistrzów Polski

fot. Asseco Resovia
fot. Asseco Resovia
Siatkarze Asseco Resovii w pierwszym poważniejszym meczu w nowym sezonie przegrali 1:3 z Zaksą Kedzierzyn-Koźle i pożegnali się z turniejem o Superpuchar Mistrzów Polski.
 
Pierwszy set to pokaz siły zagrywki obu drużyn. Lepiej prezentowali się siatkarze Asseco Resovii, którzy przeważali nad Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Dobre wejście w mecz zaliczył Nicolas Szerszeń, który bomardował serwisami przyjmujących Zaksy. Ostatecznie po bardzo dobrzej grze Resovia wygrała 25:18.
 
W drugiej partii przebudzili się podopieczni Nikoli Grbicia, którzy zaczęli skutecznie blokować Timo Tammame i odskoczyli na kilka punktów przewagi. Końcówka była wyrównana, ale Zaksa nie dała sobie wyrwać zwycięstwa z rąk i zwyciężyła 25:23.
 
Trzecia odsłona zaczęła się od pogromu 5:0 dla Kędzierzyna i wydawało się, że Resovia będzie bez szans. Trener Giulianii zastosował podwójną zmianę i wprowadzeni na boisko Damian Domagała i Paweł Woicki rozruszali nieco grę zespołu. Ostatecznie strat jednak nie udało się zniwelować i to Zaksa była o krok od awansu do finału (25:21).
 
W świetnej formie był Kamil Semeniuk, który prowadził Zaksę do zwycięstwa w tym pojedynku. Resovia kompletnie się załamała w ostatniej partii i przeciwnicy to skutecznie wykorzystali. Nic nie kleiło się w grze Asseco i kędzierzynianie dowieźli zwycięstwo do końca. W Wielkim Finale zmierzą się jutro z PGE Skrą Bełchatów, która pokonała Jastrzębski Węgiel 3:0. 
 

Zaksa Kędzierzyn-Koźle 3:1 Asseco Resovia

(18:25, 25:23, 25:21, 25:14)

 

MVP: Łukasz Kaczmarek


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij