2020-08-30 16:01:51

Rezerwy Stali Stalowa Wola odprawiły z kwitkiem Watkem Koronę Rzeszów

Młodzi piłkarze rezerw zielono-czarnych sprawili dziś niespodziankę i pokonali drużynę, która ma wysokie aspiracje. Podopieczni Sławomira Adamusa wypunktowali ekipę Korony.

Mecz od pierwszych minut był wyrównany, a obie ekipy toczyły go głównie w środkowej części boiska. Miłodzi piłkarze rezerw Stali Stalowa Wola z czasem jednak zaczęli coraz śmielej sobie poczynać na murawie. Watkem Korona Rzeszów mądrze się jednak broniła i skutecznie odpierała ataki miejscowych.

Zespół dowodzony przez Sławomira Adamusa nie zatrzymywał się i cały czas dążył do pokonania Pawła Pawlusa. To udało mu się w 30. minucie, a piłkę w siatce umieścił Kacper Piotrowski. To widocznie podrażniło ekipę z Załęża, która chciała doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą.

Goście dwoili się i troili, jednak Stalówka dobrze grała w obronie i dowiozła jednobramkowe prowadzenie. Po zmianie stron, rzeszowianie nie zatrzymywali się i wciąż starali się odrobić straty. Zielono-czarni nie zamierzali jednak tracić goli i skutecznie pilnowali dostępu do własnej bramki.

Dobra gra Stali poskutkowała golem na 2-0 w 50. minucie, autorstwa Bartosza Tłuczka. Watkem Korona Rzeszów była widocznie poirytowana całą sytuacją, ale nie dawała za wygraną i nadal próbowała ugrać chociażby punkt. Łatwo jednak było, bowiem miejscowi bardzo dobrze prezentowali się w defensywie.

Podopieczni Michała Szymczaka w końcu jednak dopięli swego i w 79. minucie zdobyli kontaktową bramkę, a na listę strzelców wpisał się Paweł Piątek. Radość Korony nie trwała jednak zbyt długo, bowiem 120 sekund później, gola na 3-1 zdobył Karol Dziopak.

Emocji nie brakowało, a rzeszowianie nadal liczyli że uda im się opuścić Stalową Wolę ze zdobyczą punktową. Czasu było bardzo mało, jednak ekipa z Załęża napsuła trochę krwi młodym graczom, którzy do końca musieli walczyć o komplet oczek.

Watkem Korona Rzeszów napierała i w doliczonym czasie gry za sprawą Pawła Piątka zmniejszyła straty do Stalówki. Końcówka meczu była niezwykle emocjonująca, ale zielono-czarni wykazali się ogromną determinacją i dowieźli prowadzenie do ostatniego gwizdka.

1-0 Kacper Piotrowski (30)
2-0 Bartosz Tłuczek (50)
2-1 Paweł Piątek (79)
3-1 Karol Dziopak (81)
3-2 Paweł Piątek (90)