https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-08-19 16:28:31

Dlaczego Robert Lewandowski zasługuje na Złotą Piłkę?

Robert Lewandowski był głównym faworytem do zdobycia Złotej Piłki za rok 2020 (fot. bundesliga.com)
Robert Lewandowski był głównym faworytem do zdobycia Złotej Piłki za rok 2020 (fot. bundesliga.com)
Robert Lewandowski, najbardziej obecnie rozpoznawalny polski piłkarz, był jednym z głównych faworytów do zdobycia Złotej Piłki 2020. Niestety ze względu na pandemię Ballon d'Or za ten rok nie zostanie przyznana.
 
- Wyjątkowe przepisy w wyjątkowych okolicznościach. Po raz pierwszy w historii plebiscytu, który rozpoczął się w 1956 roku, Złota Piłka nie zostanie przyznana za rok 2020. Powodem jest brak wystarczająco sprawiedliwych warunków - poinformował "France Football", który organizuje plebiscyt.
 
Wielka szkoda, bo Robert Lewandowski w tym roku miał niepowtarzalną szansę, by wreszcie po tą prestiżową nagrodę sięgnąć. Bukmacherzy opublikowali nawet kursy na to wydarzenie, a kurs na "Lewego" wynosił zaledwie 3,00. Był niższy niż na Leo Messiego (4,00) czy Cristiano Ronaldo (5,00).
 
Jednym z bukmacherów w którym możecie obstawiać podobne wydarzenia jest 22bet. Przeczytaj o 22bet na Kasynoorzeł.pl.

Robert Lewandowski to najlepszy strzelec Bundesligi

Robert Lewandowski, który za kilka dni będzie obchodził 32. urodziny ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Zdobył 34 gole i po raz kolejny został królem strzelców Bundesligi. Stał się też najskuteczniejszym obcokrahiwcen w historii Bundesligi, a w klasyfikacji najlepszych strzelców wszechczasów wyprzedzają go już tylko Klaus Fischer i Gerd Müller.
 
"Lewy" był, jak co roku, kluczową postacią w Bayernie Monachium i znacznie przyczynił się do zdobycie przez ten klub mistrzostwa Niemiec oraz zdobycia krajowego pucharu. Jak wiemy liga niemiecka jest jedną z najlepszych obecnie lig na świecie, a Bayern z pewnścią jednym z najmocniejszych klubów (co zresztą potwierdziła ostatnio rekordowa wygrana w Lidze Mistrzów z Barceloną - 8-2 przyp. red). Dlaczego więc to właśnie nie Robert Lewandowski miałby sięgnąc w tym roku po Złotą Piłkę?
 
- Patrząc na jego osiągnięcia, trzeba to brać pod uwagę - mówił jeszcze przed informację, że Ballon d'Or za 2020 rok nie zostanie przyznana Hans-Dieter Flick, trener Bayernu Monachium. - Dlaczego nie miałby to być ktoś z Bundesligi? Robert Lewandowski spełnia ku temu wszystkie wymogi.
 
Oprócz 34 goli w Bundeslidze Robert Lewandowski ma na koncie bramki w Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów. Łącznie to aż 54 trafienia w 45 spotkaniach. To najlepszy wynik w Europie.
 

Nie będzie Złotej Piłki, ale jest Piłkarz Roku FIFA

Tak jak wspominaliśmy na początku artykułu - prestiżowa Złota Piłka przyznawana przez "France Football" po raz pierwszy w historii nie zostanie wręczona. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa - organizatorzy po prostu uznali, że przyznawanie jej w obecnej sytuacji byłoby nieuczciwe.
 
Przyznana zostanie natomiast nagroda dla Piłkarza Roku FIFA. Nagroda ta, nie mająca jeszcze tak długiej historii, ale również mocno prestiżowa, przyznawana jest od 2016 roku. Jak do tej pory dwukrotnie sięgał po nią Cristiano Ronaldo, raz Leo Mess i raz Luka Modrić.
 
Wiele wskazuje na to, że to właśnie Robert Lewandowski może otrzymać ją w tym roku. Byłoby to niejako pocieszenie i rekompensata dla "Lewego" za Złotą Piłkę, które za 2020 rok nie dostanie nikt.
 
W pięcioletniej historii wyróżnienia przyznawanego przez FIFA nigdy w historii na podium nie stał żaden zawodnik Bundesligi. Robert Lewandowski byłby więc pierwszy. 
 
- Staram się zawsze pokazywać z jak najlepszej strony, zdobywać trofea i strzelać gole. O Złotej Piłce  nie myślę, choć wiem, że wszystko w moim życiu jest możliwe - mówił Robert Lewandowski w wywiadze dla "France Football". - Jestem przekonany, że najlepszy okres w mojej karierze dopiero przede mną. Chcę grać jak najdłużej i być w jak najlepszej formie.

Złota Piłka: Messi rekordzistą, tylko dwóch Polaków na podium

Ballon d'Or czyli Złota Piłka to coroczny plebiscyt piłkarski organizowany przez "France Football". Nagroda przyznawana jest zawsze za pełny rok kalendarzowy - w tym przypadku miała być przyznana za rok 2020. Po raz pierwszy niestety do tego nie dojdzie.
 
Po raz pierwszy Złota Piłka przyznana została Stanleyowi Matthews'owi z Blackpool (Anglia). W ubiegłym roku sięgnął po nią Leo Messi (FC Barcelona). To właśnie Argentyńczyk zdobył Ballon d'Or najwięcej razy w historii - aż 6. Pięciokrotnie po to trofeum sięgał Portugalczyk Cristiano Ronaldo, a po trzy raz zodbywwali je Holendrzy Marco van Basten, Johan Cruijff i Francuz Michel Platini.
 
Najbardziej utytułowanymi klubami są hiszpańskie FC Barcelona i Real Madryt. Przedstawiciele tych ekip sięgali po Złotą Piłkę odpowiednio 12. i 11. razy.
 
W historii tej prestiżowej nagrody zapisali się także Polacy. Wprawdzie nigdy żadnemu z biało-czerwonych nie udało się zwyciężać, ale dwukrotnie przypadło nam miejsce na podium. W 1974 roku na 3. pozycji sklasyfikowany został Kazimierz Deyna, a w 1982 roku - także 3. miejsce zajął Zbigniew Boniek. Przed pięcioma laty blisko był Robert Lewandowski, który zajął 4. miejsce.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij