2020-08-17 09:33:54

Przełamanie Startu Pruchnik! Pokonali Czarnych Jasło

Start Pruchnik wygrał po 22 meczach od awansu do 4 ligi. (fot. archiwum)
Start Pruchnik od czasu awansu do 4 ligi podkarpackiej czekał aż 22 mecze na zwycięstwo. Upragnione trzy punkty zdobyli w meczu z Czarnymi Jasło.

Start Pruchnik doskonale rozpoczął mecz z Czarnymi Jasło. Już po niespełna dwudziestu minutach gry prowadzenie ekipie Macieja Mikłasza dał Krzysztof Ziętek. Chwilę później było 2-0 po bramce Dawida Bochnaka. Start mógł prowadzić trzema bramkami, ale Radosław Strączek nie wykorzystał rzutu karnego.

Czarni zdołali zdobyć bramkę kontaktową tuż przed przerwą. Sędzia, Jakub Pych podyktował rzut karny dla ekipy Ryszarda Skuby. Do piłki podszedł Łukasz Urban i pokonał Adriana Czerwińskiego.

W drugiej połowie obie ekipy miały swoje szansę. Czarni mogli doprowadzić do wyrównania kwadrans przed końcem meczu, ale uderzenie Wojciecha Munii wylądowało na słupku bramki Czerwińskiego.

Ostatecznie Start Pruchnik pokonał Czarnych Jasło 2-1. Piłkarze z Pruchnika czekali na ten moment 22 mecze od czasu awansu do 4 ligi. Co ciekawe jest to drugie zwycięstwo tej ekipy na tym poziomie rozgrywkowym. Wcześniej w sezonie 2016/17 pokonali 3-1 na własnym obiekcie... Czarnych Jasło.

1-0 Krzysztof Ziętek (18)
2-0 Dawid Bochnak (29)
2-1 Łukasz Urban (45-rzut karny)