2020-08-17 09:10:00

Kolejna porażka Orła Przeworsk. Tym razem z Sokołem Kolbuszowa Dolna

Orzeł Przeworsk nie sprostał Sokołowa Kolbuszowa Dolna. (fot. Orzeł Przeworsk)
Sokół Kolbuszowa Dolna pokonał Orzeł Przeworsk 2-1 w meczu 6. kolejki 4 ligi podkarpackiej. Sokół ma już 10punktów. Natomiast beniaminek ma na swoim koncie zaledwie dwa "oczka" w tabeli.

Sokół Kolbuszowa Dolna już po dziewięciu minutach prowadził z Orłem Przeworsk. Bartłomiej Miazga znalazł się przed polem karnym, zdecydował się na uderzenie i nie dał szans Andrzejowi Mikusowi. Podrażnieni gospodarze chcieli rzucić się do ataku, ale nie mieli żadnych dogodnych sytuacji.

Natomiast z każdą kolejną minutą rosła przewaga ekipy z Kolbuszowej Dolnej i znalazło to swoje udokumentowanie w kolejnej bramce. W 37. minucie Kamil Aab najprzytomniej zachował się w zamieszaniu pod polem karnym Orła i podwyższył prowadzenie gości. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część gry.

Po zmianie stron piłkarze Grzegorza Sitka grali już zdecydowanie lepiej. Nadzieję na korzystny wynik dał Dawid Czyrny. Napastnik Orła zdobył bramkę kontantkową jedenaście minut po zmianie stron. Czyrny wykorzystał "jedenastkę". Kolejne minuty to przewaga gospodarzy, ale niewiele z tego wynikało. Ostatecznie wynik meczu się już nie zmienił. Orzeł Przeworsk przegrał kolejny mecz i po sześciu kolejkach ma zaledwie dwa punkty na swoim koncie. Natomiast ekipa prowadzona przez Waldemara Mazurka plasuje się na piątym miejscu w tabeli z 10 punktami na koncie.

0-1 Bartłomiej Miazga (9)
0-2 Kamil Aab (37)
1-2 Dawid Czyrny (56-rzut karny)