2020-08-16 18:08:34

Sokół Sieniawy ograł rezerwy Korony Kielce. Zwycięski gol Dominika Pikiela

Sokół Sieniawa wygrał 2-1 w Kielcach (fot. Patryk Górecki / archiwum)
Gol Dominika Pikiela w doliczonym czasie gry przesądził o wyjazdowej wygranej Sokoła Sieniawa z rezerwami Korony Kielce. Podkarpacki zespół zwyciężył 2-1.

Goście wyszli na prowadzenie już w 13. minucie meczu po celnym uderzeniem Pawła Hassa. Do przerwy Sokół Sieniawa prowadził w Kielcach jedną bramką.

Chwilę po zmianie stron gracze Sokoła Sieniawa mieli doskonałą okazję na podwyższenie rezultatu, ale Kacper Drelich nie zdołał wykorzystać rzutu karnego.

Na kilka minut przed końcem spotkania role się odwróciły i tym razem to gospodarze stanęli przed szansą na zdobycie gola z linii jedenastu metrów. W polu karnym faulował Patryk Kapuściński, za co zresztą został ukarany czerwoną kartką, a karnego na gola zamienił Jakub Górski dając wyrównującą bramkę Koronie II Kielce.

Gdy już wydawało się, że spotkanie w Kielcach zakończy się remisem znać o sobie dał Dominik Pikiel. 22-letni zawodnik Sokoła Sieniawa wpisał się na listę strzelców w 93. minucie dając swojej drużynie trzy punkty.

Dla Sokoła Sieniawa był to trzeci mecz 3 ligi grupy IV w tym sezonie i trzeci kolejny wygrany. Podopieczni Ryszarda Kuźmy jak na razie są bezbłędni. Podkarpacki zespół aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

0-1 Paweł Hass (13)
1-1 Jakub Górski (86-karny)
1-2 Dominik Pikiel (90+3)

Czerwona kartka: Patryk Kapuściński (86)