2020-08-06 17:32:18

Szymon Grabowski: Melduje wykonanie zadania. Resovia jest w 1 lidze

Podobne tematy Resovia 1 liga Tadeusz Ferenc
Piłkarze Resovii z wizytą u prezydenta Tadeusza Ferenca (fot. cwks-resovia.pl)
Piłkarze Resovii z wizytą u prezydenta Tadeusza Ferenca (fot. cwks-resovia.pl)
- Melduje wykonanie zadania. Resovia jest w 1 lidze, gdzie już dawno powinien być klub z Rzeszowa - mówił Szymon Grabowski, trener Apklan Resovii podczas wizytu i prezydenta Tadeusza Ferenca.
 
Piłkarze Apklan Resovii odwiedzieli miejski ratusz i odebrali gratulacje z rąk prezydenta Tadeusza Ferenca. Otrzymali też pamiątkowy puchar z okazji awansu do 1 ligi.
 
- Panie prezydencie, melduję wykonanie zadania. Resovia jest w 1 lidze, gdzie już dawno powinien być klub z Rzeszowa, które jest moim miastem - mówił trener "Pasiaków" Szymon Grabowski cytowny przez portal nowiny24.pl.
 
Piłkarze i działacze klubu oprócz odebrania gratulacji i pochwał rozmawiali z przedstawicielami magistratu na temat nadchodzącego sezonu. Wszyscy liczą, że miejskie wsparcie - zgodnie z obietnicami z ubiegłego roku - będzie jeszcze większe.
 
Prezydent Tadeusz Ferenc chciałby także, by Apklan Resovia swoje mecze rozgrywała na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Na razie warunkowo - do czasu zamontowania nowego oświetlenia i podgrzewanej murawy. Miasto poczyniło już w tej sprawie stosowne kroki i próbuje przekonać PZPN do swoich racji.
 
 
Gracze Apklan Resovii pierwszy od 26 lat sezon na zapleczu Ekstraklasy rozpoczną w ostatni weekend sierpnia wyjazdowym pojedynkiem z Puszczą Niepołomice.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 27

Rozwiąż działanie =

1 liga wita 2020-08-06 18:07:16 59 9

Cały Rzeszów świętuje i gratuluje 1 ligi

Bolec 2020-08-06 17:45:31 32 15

Od piątku piecze przeokrutnie, żadna maść już nie pomaga. Przestańcie prosze :(

~anonim 2020-08-06 17:50:17 5 20

Ponoć wynajem w Stalowej kosztuje 50 tys za mecz pisze na Nowinach

Kibic 2020-08-06 17:53:39 13 52

Świadkiem jest mi Bóg w Rzeszowie liczy się jeden klub
Tylko STAL ZKS

~anonim 2020-08-06 17:59:36 48 10

Kompletnie nie mogę zrozumieć kwestii związanej ze stadionem. O co tu w ogóle chodzi? Miasto chce przystosować obiekt do wymogów I ligi, więc czemu nie robi tego przy Wyspiańskiego, skoro Resovia będzie grała w tej lidze? Stadion formalnie jest już miejski, a projekt PCLA wykonany. Poniesione koszty rozliczą jako swój wkład. Przy odpowiedniej woli politycznej Resovia mogłaby wrócić na Wyspiańskiego pod koniec września. Czy leci z nami pilot?

Żeby nie okazało się przypadkiem po modernizacji miejskiego, że oświetlenie i podgrzewana płyta w pcla są jednak zbędne, a Resovia ma związane ręce, bo obiekt będzie miejski. Klub dostał niewyobrażalnie mocną kartę, awans po blisko 30 latach na zaplecze Ekstraklasy. Awans nie tylko Resovii, całego miasta, od tego czasu żadna inna drużyna tam nie grała. I wykorzystuje to na uszczęśliwienie sąsiadki zza miedzy. Do Brak słów. Zacznijcie w końcu walczyć o swoje, nasz dom jest przy Wyspiańskiego.

1 liga wita 2020-08-06 18:07:16 59 9

Cały Rzeszów świętuje i gratuluje 1 ligi

~anonim 2020-08-06 18:54:50 18 5

Spokojnie, po awansie stali (odpukac) miasto w ramach wdziecznosci dla nich postawi oswietlenie na wyspianskiego. A nie, czekaj...

Xxy 2020-08-06 19:08:41 24 0

Jedno jest pewne taki Rzeszów już dawno powinien mieć stadion.

Cześć 2020-08-06 19:37:08 45 6

Słychać wycie ? Znakomicie ! :)
W Rzeszowie tylko RESOVIA !!!!

czysta spekulacja 2020-08-06 19:59:31 8 4

Nie zawsze mozna dostac to, czego sie chce. W Resovii sie nie przelewa, a 1 liga wiaze sie ze wzrostem kosztow. Moze dostali jakis deal nie do odrzucenia, typu dotacja za poparcie miejskiego. Wiele rzeczy tak wyglada w polityce, biznesie i sporcie. Przy ogolnodostepnych informacjach trudno o sensowne wyjasnienie. Mozna gdybac.

Hcyz 2020-08-06 20:42:55 5 10

Co to? Spozniony zjazd Chasydow do Lezanska?

grad 2020-08-06 20:46:04 8 1

Na Stali da się grać do październik,a a później przy opadach to jest kretowisko a nie boisko. Jeżeli w PZPN maja taką wiedzę, to nie wyrażą zgody na "wykopki" w Rzeszowie

Resoviak 2020-08-06 21:32:43 32 4

Piękne słowa, piękne obrazki, ale wróćmy na ziemię. Trwają piruety by odwrócić kota ogonem i finalnie zrobić dobrze tamtym. Fundamentalne podejście do klubów niezmiennie przypomina czasy komuny. Narzekanie nie zmieni stanu rzeczy. Na szczęście pole manewru jest obecnie szersze, niż wtedy. Co do paru kwestii można przyjąć, że panuje powszechna zgoda. Raz, PCLA od miesięcy leży w ratuszy i nie może doczekać się na swoją kolej. Temat może się ciągnąć jeszcze długi czas, bez gwarancji, że w ogóle powstanie. Dwa, znając życie mniej, niż bardziej prawdopodobnym jest, że miejski zostanie dostosowany najwcześniej na wiosnę i pewnie pod warunkiem rokujących wyników zardzewiołków. Trzy, gra w Stalowej Wólce lub jakimkolwiek innym mieście, niż Rzeszów jest strzałem w kolano. Można rozłożyć ręce, powoli się wykrwawiać czekając na realizację mglistych obietnic, nieprzychylnych Resovii osób albo spróbować wziąć sprawy we własne ręce. Nie ma mowy by samodzielnie sfinansować nowy stadion, ale przestańmy traktować oświetlenie jako synonim luksusu i coś niedostępnego, a spójrzmy na liczby i jeden z przykładowych rozwiązań.

1. Kredyt inwestycyjny na budowę oświetlenia. Mamy historycznie niskie nominale stopy procentowe, a wręcz ujemne w ujęciu realnym, co oznacza niski koszt kredytów. Potrzebny byłby pewnie wkład własny, po covidzie banki wymagają go trochę więcej. Na start 20-30% wartości inwestycji. Reszta przy 10-letniej spłacie i 3 mln wartości całości to ok 20k/ miesiąc. Czy na prawdę są to nieosiągalne kwoty? A ile będzie kosztować najem w Stalowej Woli, nieoficjalnie mówi się różnie o 15-50k/mecz + dojazdy, przy praktycznie zerowych przychodach. Wyjątkowo wątpliwy interes. Czy nie lepiej wydać tych pieniędzy na ratę kredytu i coś mieć?

2. Równoległy bój o PCLA. Aneks w papierach o spłacie owego kredytu/ zwrot poniesionych kosztów przez środki z projektu po jego uruchomieniu. W końcu miał on obejmować wspomniane udogodnienia, a skoro stadion stanie się miejski, zapis miałby pełne uzasadnienie. Gdyby PCLA finalnie jednak nie powstało, kwoty rat utrudnią żywot, ale nie zabiją. Szukać wsparcia na wyższych szczeblach, PROJEKT FINANSUJE GŁÓWNIE WOJEWÓDZTWO I MINISTERSTWO, NIE RATUSZ, aż w 75%, o czym zapominamy. Wkład miasta jest relatywnie niewielki, zajmuje się ono głównie zarządzaniem czyli przeszkadzaniem lub pomaganiem. Na lokalne media nie ma co liczyć, więc od czego są ogólnopolskie. Nawet lepiej gdyby szersze grono zobaczyło w jak skandalicznych warunkach od lat muszą trenować reprezentanci Polski. Może wyjście pod ratusz? Trzeba poszukiwać i wykorzystywać dostępne lewary, a tych nareszcie widać coraz więcej. Tylko to wymusi realne działanie. Sytuacja w mieście jest daleka od zdrowej. W normalnym trybie klub będzie nadal dowolnie rozgrywany, że aż przykro patrzeć.

3. Projekt ponoć jest, tak? Więc ekspresowy przetarg i budowa oświetlenia. Albo i bez przetargu, mamy partnerów z branży budowlanej, może mogliby mocno podziałać w temacie.

4. Szukanie oszczędności. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności większość wyjazdów można zrobić bez noclegu w tym sezonie. Nie trzeba szaleć z transferami, przy spadku jedynie ostatniej drużyny będzie do tego znacznie większe pole, niż zwykle.

5. Utworzenie spółki. W I lidze nie ma juz wymówek. Porządek w papierach musi być i transparentność.

6. Przychody. Szukanie punktów w PJS. Rozgrywanie meczów na prawdę u siebie i uporządkowanie spraw organizacyjnych daje o niebo większe pole do rozmów ze sponsorami. Może nawet pojawiłby się temat znalezienia inwestora, może to byłby ten moment dla Asseco? Zaplecze Ekstraklasy może zainteresować już nie tylko lokalne podmioty. O ile nie powtórzy się covidowa histeria, przy markach jakie są w I lidze i odpowiednim marketingu, Resovia jest w stanie zapełniać stadion co spotkanie i osiągnąć pokaźny przychód z dnia meczowego. Gdyby ruszyć z kopyta i mieć perspektywę powrotu w okolicach października, można by próbować kompletnie wyeliminować temat Stalowej i zmieniać początkowo gospodarza na rywala. Może kolejna zbiórka kibiców? Dodatkowo nagłośnić akcję gdzie się da i ze względów wizerunkowych wymusić na mieście dorzucenie się do wkładu własnego.

Ktoś powie, że kredyt to ryzyko - tak, ale czy jeszcze większym nie jest tułaczka po wioskach za horrendalne pieniądze, bez namacalnych perspektyw szybkiego powrotu do Rzeszowa, nie mówiąc o w22? Nie mniej "atrakcyjnie" brzmi wykorzystanie sukcesów Resovii jako lewara do modernizacji de facto stadionu wrogiego klubu. Czasu nie ma wiele, liczy się każdy dzień. Nie bać się kredytów, brać sprawy we własne ręce i nie oglądać się na miasto, bo skończy się jak zawsze. Miejsce Resovii jest przy Wyspiańskiego i nigdzie indziej. To tylko maszty z mocniejszymi żarówkami, nie fizyka kwantowa. Do zrobienia.

Do Resoviak 2020-08-06 22:04:57 6 1

Odniosę się tylko do kwestii kredytu inwestycyjnego.... ponieważ jest całkowicie odwrotnie jak napisałeś. Teraz jest o wiele trudniej o kredyt inwestycyjne jak wcześniej i jest on wyżej oprocentowany (spadł WIBOR ale banki podniosły znacząco marże). Ponadto Resovia nie ma zdolności kredytowej aby taki kredyt otrzymać, ponieważ musiałaby historycznie generować zyski a jest .... jak jest. Pan Zając bez powodu nie odszedł. Jakiś podmiot/sponsor oczywiście mógłby poręczyć taki kredyt ale wtedy wchodzi wynagrodzenie dla poręczyciela z tytyłu cen transferowych - dodatkowe 1-2% kosztu dla Resovii. Takie wyjaśnienie ode mnie czyli osoby siedzącej w tych tematach. pozdro

Grad do Resoviak 2020-08-06 22:23:08 4 13

Asseco nigdy nie będzie sponsorem piłki nożnej. Dobrych kilka lat temu prawie stracili swoją największą inwestycję w Izraelu przez transparent wywieszony na derbach. A i ostatnie przepychanki na A4 nie pomagają. Kibole jednych i drugich są niejako jednocześnie zaraza i lekarstwem.

mk 2020-08-06 22:28:07 8 5

do: hcyz
Jak Pogoń Leżajsk kibicowała na stadionie Stali to było ok ? A teraz od chasydów wyjeżdżasz, niewdzięczny parchu ?

~anonim 2020-08-06 22:41:04 20 3

ŻADEN MIEJSKI, NIE STALOWA, NASZA MALTA OLD SCHOOLOWA!

~anonim 2020-08-07 01:08:51 13 0

Jeszcze zobaczymy co bedzie z tzw miejskim, zeby sie przypadkiem nie przeliczyc... Na ten moment pewna jest tylko stalowa. Przyjmujac, ze informacja nowin o kosztach jest prawdziwa, daje to prawie milion za sezon i grubo ponad banke liczac inne rzeczy. Moze nawet polowe kosztow budowy oswietlenia. Do tej kwoty nalezy dodac utracony, a mozliwy do uzyskania zysk u siebie. Czy przypakiem nie wyjdzie wtedy w skali sezonu blisko kosztow potrzebnej inwestycji? Plus byc moze pozostanie w punkcie wyjscia. W takim przypadku wypadaloby odwrocic pytanie i zapytac czy stac klub na NIEDOSTOSOWANIE stadionu przy w22?

Ąaa 2020-08-07 10:33:55 6 8

Teraz na kolanach będziecie błagać tego wstretnego ferenca żeby przekonal bonka do gry na stadionie Stali. Na wyjazdy nie jezdzicie a tu jeszcze co 2 tyg wycieczki do Stalowej.
Mam nadzieję że boniek nie jest aż tak głupi bo to będzie jeszcze większą kompromitacja niż awanse hutnika/motoru itp

Do kibic 2020-08-07 10:45:50 18 6

Z mocy nadanej przez Boga w Rzeszowie panuje Resovia

tak 2020-08-07 11:36:58 9 2

Az dziwnw, ze kilka podmiotow sie nie skrzyknie i nie da kilku baniek na oswietlenie i murawę przy W22,samo pokazanie Resy w polsacie 2-3- razy w rundzie to gigantyczny zarobek jezeli chodzi o sama reklame dla sponsorow, przeciez to ogromna gratka dla kogos, wyklada sie ok 100 tys zl zeby byc widocznym na ok 30 sek w takiej stacji w serwisie sportowym.Nie ma na podkarpaciu konkretnych graczy?

~anonim 2020-08-07 11:59:35 11 0

Jakim sposobem sakiewka ma nie być pusta jeśli można zostać sponsorem tytularnym w Resovii za kilkunastoprocentowy wdział w budżecie? Czy po odejściu pana Zająca i awansie coś ulegnie zmianie? Czy nadal największy deweloper w mieście, po latach bezprecedensowej hossy budowlanej utrzyma pozycję za równowartość kawalerki w piwnicy? Rok temu Wisła Kraków broniąca się przed 1 ligą i upadkiem, będąc pod ścianą potrafiła potrafiła wyciągnąć 2 mln za miejsce na rękawku koszulki 10x5 cm. Rzeszów to nie Kraków, Resovia to jeszcze nie Wisła, ale tytularny to nie rękaw na koszulce.

Do do Resoviak 2020-08-07 12:50:20 0 0

Patrząc na politykę banków centralnych te wszystkie kredyty za chwilę będą do spłacenia za czapkę śliwek. Stopy procentowe w podłodze, nikt nie myśli nawet o myśleniu o żeby je podnosić i dodruk bez opamiętania. Baza monetarna w Polsce wzrosła o 20% r/r i będzie rosła dalej. Nie ma jeszcze chleba po 10 zł, bo na razie coronavirusowa panika zrównoważyła to spadkiem skłonności ludzi do wydawania, ale w dłużej perspektywie musi się skończyć wysoką inflacją. Długi państw urosły do niespłacalnych poziomów, będą zdewaluowane, taki jest plan. Potencjalny 1-2% nie zrobi różnicy. Bojąc się mimo wszystko wzrostu oprocentowania, można szukać stałej stopy. Zdaje się polskie banki dają ją do 5 lat.

tylko rok 2020-08-07 13:18:27 5 10

pejsovia po roku spadek!!!

Rumpalek 2020-08-07 13:40:52 5 10

Pejs jest jeden, każdy o tym wie. Kleiman również to potwierdza, że na wysrrańskiego jest ich twierdza.

~anonim 2020-08-07 13:41:03 4 15

Nie dla psa kiełbasa. Stadion dla resovii to marnowanie środków publicznych. Za takie coś powinni stawiać przed trybunał stanu. Po co rozbudowywać kurrnik skoro i tak wiadomo, że PArrCHY spadną po jednym sezonie? Ten klubik nie ma szans w dłużej perspektywie na ekstraklasę więc ładowanie w niego pieniędzy jest skrajnym debilizmem. Przez 110 lat jakoś nie potrafili się zameldować w najwyższej lidze, więc nie wierzę, że przez kolejne 110 lat im się to uda. Zejdźcie na ziemię w końcu GArrBUSY, bo po tym fartownym awansie w żenującym stylu totalnie się wam w d****ach poprzewracała.

~anonim 2020-08-07 14:25:56 5 2

sa partnerzy z budowlanki, niech to ktos sensownie wyceni na poczatek, bo widac duze rozbieznosci w szacunkach i zaczac szukac rozwiazan. gra w innym miejscu to bledne kolo na kazdym polu. wszelkie proby powrotu maja ogromny sens. az takie pustki w kasie? skad i ile mozna uzyskac bezzwrotnie? ile tak na prawde zostaje do pozyczenia? gra w stalowej wyglada koszmarnie, hetmanska po raz kolejny mało śmieszny zart.

~anonim 2020-08-07 15:42:57 5 2

Graba wykonali za ciebie

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij