2020-07-26 20:18:57

Piast Tuczempy zwyciężył w starciu z Lechią Sędziszów Małopolski

W niedzielę 26 lipca w Tuczempach, miejscowy Piast na inaugurację sezonu 2020/2021 podejmował Lechię Sędziszów Małopolski. Spotkania zakończyło się zwycięstwem ekipy Marka Strawy. Wynik w samej koncówce ustalił Łukasz Tyrawski.

Piast Tuczempy do spotkania z Lechią Sędziszów Małopolski przystępował bez Waldemara Jarocha, który w ubiegłym tygodniu oznajmił, że kończy swoje występy w drużynie z Tuczemp. Wynik już pięć minut po pierwszym gwizdku otworzył Kacper Kogut, któremu asystował Mateusz Buczkowski.

Jedenaście minut później na tablicy wyników w Tuczempach mieliśmy już 2-0  a po podaniu Łukasza Czuba piłkę do bramki Łukasza Ćwiczaka wpakował Damian Demski. Na przerwę podopieczni Marka Strawy udawali się z dwubramkowym prowadzeniem.

Jak mawiał pewien trener 2-0 to niebezpieczny wynik i niebezpiecznie zrobiło się również w tym przypadku bowiem w 68. minucie piłkę do własnej bramki wpakował Krystian Buła. Dziesięć minut przed końcem meczu sędzia główny Artur Szelc wyrzucił z boiska Patryka Łagowskiego i goście musieli kończyć mecz w dziesiątkę. Wynik spotkania na 3-1 w ostatniej minucie meczu ustatlił Łukasz Tyrawski.

1-0 Kacper Kogut (5)
2-0 Damian Demski (16)
2-1 Krystian Buła (68)
3-1 Łukasz Tyrawski (90)

Piast Tuczempy: Buła- Wota, Sobol, Demski, Kloc, Czub, Buczkowski, Pasaj, Wiącek, Wielgosz, Kogut

Lechia Sędziszów Małopolski: Ćwiczak- Lesiński, Linek, Osztreicher, Potwora, Róg, Ćwiczak, Posłuszny, Rogóź, Czółno, Urbaniak

Sędziował: Artur Szelc (Krosno)