2020-07-18 15:07:03

Sparing: Stal Kraśnik - Siarka Tarnobrzeg 1:3 [WYPOWIEDZI TRENERÓW]

Stal Kraśnik - Siarka Tarnobrzeg 1:3 (fot. Jacek Nowoświatłowski)
Siarka Tarnobrzeg wygrała dziś mecz sparingowy ze Stalą Kraśnik 3:1. O komentarz dotyczący tego spotkania poprosiliśmy przedstawieli obydwu drużyn.

Szkoleniowiec podkarpackiego klubu Grzegorz Opaliński z szacunkiem mówił o przyszłym, ligowym przeciwniku: - Nasz dzisiejszy przeciwnik był dobrze dysponowany i było to dla nas ciężkie spotkanie. Ważne dla nas było też to, że po dwóch porażkach chcieliśmy osiągnąć ten dobry wynik, bo to też ma znaczenie mentalne i wygraliśmy. Błędy w defensywie jeszcze się przydarzają, nie straciliśmy po nich bramek, ale kilka razy było groźnie przed naszym polem karnym. Trzeba wyciągać wnioski, został nam jeszcze jeden sparing w piątek z Lewartem Lubartów. Motoryka w defensywie nie jest  jeszcze taka, jakiej byśmy oczekiwali, ale zostało dwa tygodnie do ligi, powoli schodzimy w obciążeń i z każdym meczem powinno być coraz lepiej. Ponadto Siarka Tarnobrzeg dała dziś szansę nowemu bramkarzowi. - Dzisiaj sprawdzaliśmy nowego bramkarza, jeżeli chodzi o zawodników z pola to nikogo nowego nie było - kończy Opaliński.

Okazuje się, że dla lubelskiej drużyny to był cenny sprawdzian, a pomysłem na ligę dla Stali Kraśnik, deklarującej walkę o środek tabeli, mają być młodzi zawodnicy: - Bardzo dobry sparing, Siarka wykorzystała nasze błędy z pierwszej połowy, lepiej wyglądała taktycznie w pierwszej części meczu. W drugiej połowie to my trochę zmieniliśmy swoją grę. Będziemy teraz szukać napastnika, to nasz problem. Mamy młodych zawodników, skromny zespół i cele. Zrobimy swoje i postaramy się zawalczyć o środek tabeli. Damy szansę młodym piłkarzom, pójdziemy właśnie w tym kierunku w przyszłym sezonie - tłumaczy w rozmowie z naszym portalem Bohdan Bławackij, trener Stali Kraśnik.

Rozmawiał: Marek Jedynak