2020-07-15 22:01:17

Resovia wciąż bez wygranej. Tylko remis z Elaną Toruń

Podobne tematy 2 liga Resovia Elana Toruń
Resovia (biało-czerwone stroje) tylko zremisowała z Elaną Toruń (fot. Radosław Kuśmierz / archiwum)
Apklan Resovia zremisowała w Toruniu z Elaną 2-2. To oznacza, że rzeszowianie nie potrafią wygrać już od jedenastu spotkań.

Sytuacja Aplkan Resovii zaczyna się coraz bardziej komplikować. Wprawdzie punt zdobyty w Toruniu pozwolił im utrzymać miejsce w strefie barażowej, ale z taką postawą bardzo trudno będzie im wywalczyć awans do 1 ligi.

Podopieczni Szymona Grabowskiego starcie z Elaną Toruń rozpoczęli ambitnie. Od pierwszych minut przejęli inicjatywę i odważnie atakowali. Efekty przyniosło to już w 18. minucie kiedy to do siatki po uderzeniu głową trafił Grzegorz Płatek.

Po zdobyciu gola jednak rzeszowianie mocno spuścili z tonu, a do pracy wzięli się gospodarze. Już w 31. minucie do wyrównania doprowadził Filip Kozłowski, a niedługo później arbiter odgwizdał faul w polu karnym "Pasiaków" i Elana miał jedenastkę. Nie zmarnował jej Mariusz Kryszak i zrobiło się 2-1.

Jeszcze przed przerwą na szczęście do wyrównania doprowadził Serhij Krykun, który mocnym strzałem w krótki róg ustalił wynik pierwszych 45 minut na 2-2.

W drugiej połowie tempo meczu nieco siadło. Pomimo tego, że obydwie drużyny bardzo potrzebują punktów klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Najlepszą miał w 60. minucie Bartosz Boniecki, który znalazł się sam na sam z Marcelem Zapytowskim. Na szczęścia dla rzeszowian próbował lobować badzo niecelnie.

Mecz ożywił się w końcówce. Na minutę przed końcem groźnie uderzał Dominik Pisarek, ale piłka tylko musnęła słupek. W odpowiedzi Resovia przeprowadziła groźną kontrę, ale na miejscu był Paweł Sokół. Więcej bramek już nie padło i rzeszowianie muszą wracać z odległego Torunia z zaledwie jednym punktem.

0-1 Grzegorz Płatek (18)
1-1 Filip Kozłowski (31)
2-1 Mariusz Kryszak (37-karny)
2-2 Serhij Krykun (41)

Elana Toruń: Paweł Sokół - Kordian Górka, Jakub Świeciński, Wojciech Onsorge, Jan Andrzejewski, Dominik Kościelniak (78. Bartosz Machaj), Lukas Hrnciar (69. Kacper Jóźwicki), Mariusz Kryszak, Mateusz Stryjewski (48. Bartosz Boniecki), Krzysztof Kołodziej (83. Dominik Pisarek), Filip Kozłowski.

Apklan Resovia: Marcel Zapytowski - Mateusz Geniec, Jakub Persak, Konrad Domoń, Radosław Adamski, Szymon Hajduk (82. Szymon Feret), Bartłomiej Wasiluk, Kamil Radulj (73. Adrian Dziubiński), Maksymilian Hebel, Grzegorz Płatek, Serhij Krykun (87. Karol Twardowski).

Sędziował: Piotr Idzik (Poznań).
Żółte kartki: Kołodziej, Hrnciar, Górka - Krykun, Domoń, Dziubiński.