https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-06-17 08:24:15

Marcin Wołowiec: Chcemy odrobić te punkty, które straciliśmy w ostatnich dwóch kolejkach

Już dziś odbędą się derby Podkarpacia między ekipami ze Stalowej Woli i Rzeszowa. Zobaczcie co przed meczem powiedział dla oficjalnej strony Stali, trener Marcin Wołowiec.
 
Punktualnie o godzinie 17 rozpocznie się mecz Stali Stalowa Wola ze Stalą Rzeszów. Obie ekipy przystępują do tego starcia bardzo zmotywowane i z chęcią przełamania, bowiem w minionej kolejce zarówno jedni i drudzy musieli uznać wyższość rywali. Głos przed dzisiejszą potyczką, na łamach oficjalnej strony beniaminka, postanowił zabrać Marcin Wołowiec.
 
Na wstępie chciałbym zapytać o nastroje w drużynie, po porażce w Katowicach.
 
-Obawiałem się po końcowym gwizdku, że taka porażka sprawi iż pojawią się negatywne emocje. Jednak moi podopieczni to profesjonaliści. Już w autokarze dało się słyszeć, że czekamy na następnego przeciwnika, bo szybko chcemy poprawić zdobycz punktową po wyjeździe do Katowic. Ten mecz to dla nas duże rozczarowania. Patrząc przez pryzmat tego, co działo się na boisku, oraz na podstawie pomeczowych statystyk, trzeba przyznać, że ta porażka jest bardzo bolesna. Mam wrażenie, że ciągle w niektórych fragmentach spotkania zachowujemy się jak beniaminek, a już powinniśmy przez cały okres trwania meczu być w pełni skupieni, bo jesteśmy zespołem dojrzałym.
 
Który w każdym spotkaniu ma walczyć o komplet punktów.
 
-Oczywiście. Takie sytuacje jak w starciu z GieKSą nie powinny się zdarzać. Chcieliśmy zagrać o pełną pule. To było widać na boisku. Widzieliśmy przewagę na boisku i dlatego też manewrowaliśmy zmianami po to, aby w końcówce zadać decydujący cios. Los jednak chciał, że zrobili to gospodarze. O tym pojedynku już zapominamy i czekamy na mecz w Stalowej Woli. Chcemy odrobić te punkty, które straciliśmy w ostatnich dwóch kolejkach.
 
Czego sztab szkoleniowy spodziewa się po Stali Stalowa Wola?
 
-Jest to drużyna, która ma przysłowiowy nóż na gardle. Oczywiście zostało jeszcze 9 kolejek i tych punktów do zdobycia jest sporo. Jednak zielono-czarni są w strefie spadkowej. Nie mają nic do stracenia i na pewno ich determinacja w starciu z nami będzie jeszcze większa. Tym bardziej, że są to regionalne derby, a to zawsze wyzwala dodatkowe emocje. W Stalowej Woli grają zawodnicy, którzy do niedawna reprezentowali Stal Rzeszów. My mamy w składzie piłkarza o przeszłości stalowowolskiej, więc zapowiada się ciekawa rywalizacja z wieloma sportowymi smaczkami. My odrobiliśmy pracę domową i teraz pozostaje pokazać to na murawie.
 
Jakim składem będzie w podkarpackich derbach dysponował Marcin Wołowiec?
 
-Praktycznie optymalnym! Po trzech spotkaniach wszyscy są zdrowi i jest to bardzo budujące. Widać doskonałą pracę fizjoterapeutów i trenerów od przygotowania motorycznego. Jedynie doświadczony Sławomir Szeliga nie zagra w tym meczu, gdyż pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Jest to dla nas niemała zagwozdka, ale są zawodnicy, którzy będą mieli okazję wyjść na boisko. Dostaną szansę i niech wykorzystają ją jak najlepiej!

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 5

Rozwiąż działanie =

Baranówka 3 2020-06-17 08:48:10 13 4

Stal Rzeszów do boju po zwycięstwo!!!

Baranówka 3 2020-06-17 08:48:10 13 4

Stal Rzeszów do boju po zwycięstwo!!!

Śródmieście 1944 2020-06-17 08:49:28 12 4

Rynek Biało Niebieski.

nowe miasto 2020-06-17 11:06:57 6 4

Pokonajcie rowery i awans do 6

Bolec 2020-06-17 11:27:35 9 3

Coś czuję, że w tym tygodniu Stal zdobędzie 6 punktów. Stalówka to jedynie przetarcie przed derbami. Pokażemy koszeRRnym na ich kuRRniku, że Duma Rzeszowa jest tylko jedna i jest to ZKS Stal.

Do bolca 2020-06-17 15:05:21 4 5

twoje komentarze są tak śmieszne jak twój klubik. Jak to ktoś powiedział kurnik ciasny ale własny a gołębnik niby miejski a strasznie wiejski. Tu właśnie widać różnicę między nadanym garbatym klubem a Resovia.
W niedzielę każdy kibicuje jedynej w mieście biało-czerwonej Dumie
RESOVIA 1905 RZESZOW.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij