https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-05-14 17:27:53

Poznaj nowych zawodników Asseco Resovii #2 Klemen Cebulj

Czy Klemen Cebulj będzie realnym wzmocnieniem Asseco Resovii? fot. FIVB
Czy Klemen Cebulj będzie realnym wzmocnieniem Asseco Resovii? fot. FIVB
Wczoraj poinformowaliśmy, że nowym zawodnikiem Asseco Resovii został słoweński przyjmujący Klemen Cebulj. Czas przybliżyć postać 28-latka, który ostatni sezon spędził we włoskim Itas Diatec Trentino.
 
Klemen Cebulj, pierwsze kroki w zawodowej siatkówce stawiał w słoweńskim Fuzinar Metal Ravne, z którego przeniósł się do OK Fram, gdzie spędził 3 lata. Pierwszy tytuł w Słowenii zdobył w 2012 roku w barwach ACH Volley Lublana. Później postanowił spróbować sił za granicą i obrał włoski kierunek. Jego pierwsze sukcesy miały miejsce w barwach Cucine Lube Banca Macerata, z którym zdobył brązowy medal Serie A. Rok później na jego szyi zawisł już medal ze złotego kruszcu. Słoweniec postanowił na rok wyprowadzić się do Chin i zarobić trochę więcej pieniędzy.

Chińska przygoda 

W drużynie Fudan University Shanghaj wygrał ligę i był jednym z najlepszych zawodników. Długo jednak w Azjii Cebulj nie wytrzymał i wrócił do Włoch. Jeden sezon spędził w Mediolanie, gdzie zagrał wraz ze swym kolegą z reprezentacji Janem Kozamernikiem W ostatnim roku Klemen występował w Itas Diatec Treninto, w którym grał dobrze znany z polskich parkietów Srecko Lisinac. Ze względu na wybuch pandemii kluby z Serie A musiały gwałtownie obciąć pensje swoim zawodnikom, żeby same mogły funkcjonować..Wielu się to nie spodobało i postanowili opuścić swoje drużyny i poszukać zatrudnienia gdzieś indziej.
 
Drugą sprawą jest też to, że wiele ekip nawet nie konsultowało obniżenia płac z siatkarzami, tylko podjęło za nie decyzję. O transferze Cebulja do Asseco Resovii mówiło się od momentu przyjścia trenera Alberto Giulianiego. Obaj panowie pracowali ze sobą w reprezentacji Słowenii i to z niemałymi sukcesami. W 2015 roku ekipa Giulianiego sięgnęła po Ligę Europejską, której najlepszym przyjmującym został właśnie Cebulj. Później przyszedł czas na kolejne sukcesy m.in. srebrne medale mistrzostw Europy w 2015 i 2019 roku. Kibice reprezentacji Polski doskonale pamiętają półfinał imprezy w 2019 roku, kiedy to właśnie 28-latek poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa.

Rzeszowski "Dream Team"

- Połączenie Giulianiego z takimi zawodnikami jak Cebulj, to najprostsza droga do zbudowania zespołu. Myślę, że do tego trenera przyjdą gracze – takich słów użył Wojciech Drzyzga w magazynie #7strefa.
 
To pokazuje, że Słoweniec będzie bardzo ważnym ogniwem w najbliższym sezonie dla Pasiaków i miejmy nadzieje, że szybko zaaklimatyzuje się w naszej lidze. Na swojej pozycji będzie rywalizował prawdopodobnie z Nicolasem Szerszeniem, Rafałem Buszkiem i Robertem Tahtem. Z pewnością będzie on pierwszym wyborem trenera Giulianiego, jeśli tylko będzie w pełni zdrowy.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij