https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-05-11 18:30:39

Drugoligowcy czekają na wyniki. Trzy zespoły mogą trenować

Widzew Łódź już może trenować w grupach czternastoosobowych. (fot. Widzew Łódź)
Widzew Łódź już może trenować w grupach czternastoosobowych. (fot. Widzew Łódź)
W piątek 8 maja drugoligowcy przeszli zostały badania diagnostyczne – przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Zgodę na treningi grupowe otrzymało trzy kluby.
 
Do tej pory zgodę na treningi grupowe w drugiej lidze otrzymały Widzew Łódź, Garbarnia Kraków oraz Lech II Poznań. Póki co żaden z klubów z Podkarpacia nie może trenować zespołowo, ponieważ kilka osób zostało wysłanych do Krakowa na Testy Real Time RT-PCR. Najprawdopodobniej jutro lub w środę Apklan Resovia, Stal Rzeszów oraz Stal Stalowa Wola otrzymają "zielone światło" na treningi w grupach czternastoosobowych.
 
- To, że wysyłamy kogoś na badania pogłębione, nie oznacza, że był lub jest chory. Chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubów, których przebadaliśmy, są zdrowi. To jest najważniejsze - powiedział członek Komisji Medycznej PZPN prof. Krzysztof Pawlaczyk.
 
Testy Real Time RT-PCR zostaną przeprowadzone natychmiastowo, a wyniki będą znane w ciągu 24-48 godzin. Oznacza to, że do czasu zakończenia testów wymazowych osoby te nie będą miały „kontaktu” z innymi i zostają poddane pełnej izolacji. Ich powrót do swoich zajęć nastąpi po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji Komisji Medycznej PZPN.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij