https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-04-25 13:40:13

Rozgrywki ligowe wracają końcem maja. Jest oficjalna decyzja!

Podobne tematy Ekstraklasa 1 liga 2 liga
fot. Radosław Kuśmierz
fot. Radosław Kuśmierz
Rozgrywki ligowe wracają. Na początek piłkarska Ekstraklasa, która wystartuje już końcem maja. Później 1 i 2 liga. Miejmy nadzieję, że wkrótce także i 3 liga.
 
Chyba każdemu kibicowi futbolu, pojawił się dziś uśmiech na twarzy, po tym jak usłyszał że wracają rozgrywki piłkarskie. Ma to związek z wprowadzeniem kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Mateusz Morawiecki dał zielone światło na wznowienie PKO Ekstraklasy.
 
Jest to niezwykle ważna informacja, bowiem daje ona nadzieję na sprawiedliwe dokończenie rozgrywek. W innym wypadku wielu mogłoby czuć się pokrzywdzonymi, bowiem niektóre kluby miały plany aby powalczyć o coś więcej. 

Ekstraklasa do gry wraca już 29 maja

Jak poinformowano na konferecji prasowej, pierwszy etap odmrażania gospodarki już za nami. Teraz czas na kolejny krok, który ma polegać na udostępnieniu boisk oraz miejsc uprawiania sportu. Oznacza to, że piłkarze już niedługo wrócą do wspólnych treningów.
 
- Pierwszy etap zmian mamy już za sobą. W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych różnych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni. Ten drugi etap będzie od 4 maja, czyli już całkiem niedługo - poinformował Mateusz Morawiecki.
 
 
- W drugim etapie otwarte będą również orliki, na boiskach, na których grać będzie mogło nie więcej niż 6 osób. Także dla innych dyscyplin sportowych, jak tenis ziemny też na otwartej przestrzeni, gdzie wiadomo, że może grać 2 albo 4 zawodników, też stanie się to dopuszczalne.
 
Prezes Rady Ministrów poinformował też o dacie powrotu zmagań ligowych. Wznowienie piłkarskiej Ekstraklasy zaplanowano oficjalnie na 29 maja. Wcześniej zostaną rozegrane mecze Totolotek Pucharu Polski. Niestety wszystkie mecze będą się odbywać bez udziału kibiców.
 
- Uruchamianie sportu, nie tylko tego zawodowego, ale powszechnego, jest dla nas bardzo ważny, bo ma ogromny wpływ na zdrowie. Otwarcie obiektów sportowych, boisk piłkarskich, ale i wielu innych, poprawi naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Sporty zawodowe, które odbywają się na otwartej przestrzeni, piłka nożna czy żużel, mogą przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa wracać do gry - stwierdziła minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Piłkarze już na kwarantannie

Niemal wszyscy piłkarze klubów PKO Ekstraklasy od poniedziałku przebywają na dwutygodniowej kwarantannie, która potrwa do 3 maja. Następnie zostaną oni poddani testom i gdy wszystko będzie wporządku, to wrócą do treningów na początku w małych grupach. Kolejnym krokiem będą ćwiczenia w pełnych składach.
 
Podczas konferencji poruszono także kwestię powrotu do gry niższych lig. Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, niemal pewne jest wznowienie Fortuna 1 ligi i 2 ligi.
 
Do gry chciałaby przystąpić też 3 liga. Decyzję o ewentualnym wznowieniu rozgrywek w klasach rozgrywkowych ma podjąć Polski Związek Piłki Nożnej.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij