https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-04-24 20:46:11

Małopolski ZPN: Hutnik Kraków wygrał z Motorem i jest na 1. miejscu

Hutnik Kraków (biało-niebieskie stroje) czy Motor Lublin? Komu należy się awans, gdyby liga nie została dokończona? (fot. motorlublin.eu)
Hutnik Kraków (biało-niebieskie stroje) czy Motor Lublin? Komu należy się awans, gdyby liga nie została dokończona? (fot. motorlublin.eu)
- Hutnik Kraków wygrał bezpośredni mecz z Motorem Lublin. Jest zdecydowanie na pierwszym miejscu - powiedział Jerzy Nagawiecki, członek zarządu i rzecznik prasowy Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.
 
Ciąg dalszy sporu o to, kto awansuje do 2 ligi z rozgrywek 3 ligi grupy IV jeżeli sezon nie zostanie dokończony. Przypomnijmy, że Hutnik Kraków i Motor Lublin mają po tyle samo puntów, a jedno dotychczas rozegrane spotkanie wygrali krakowianie. Motor natomiast ma lepszy bilans bramkowy.
 
Kilka dni temu informowaliśmy o stanowisku prowadzącego rozgrywki Lubelskiego Związku Piłki Nożnej: "Gdybyśmy dziś zakończyli rozgrywki to 3 ligę wygra Motor Lublin".
Głos w tej, jakże istotnej dla układu trzecioligowej tabeli, sprawie zabrał Jerzy Nagawiecki z Małopolskiego ZPN. W rozmowie z Gazetą Krakowską powiedział:
 
- Małopolski ZPN zamierza stanąć po stronie Hutnika Kraków. Regulamin III ligi, generalnie regulamin rozgrywek w Polsce mówi jasno: przy równej ilości punktów o miejscu w tabeli rozstrzygają bezpośrednie spotkania między zainteresowanymi drużynami - tłumaczył.
 
- Między Hutnikiem a Motorem Lublin był wprawdzie jeden mecz, ale więcej rozegrać się nie dało. Kolejne punkty regulaminu - m.in. o różnicy bramek w sezonie - nie są w tej sytuacji brane pod uwagę. Hutnik wygrał mecz z Motorem, jest zdecydowanie na pierwszym miejscu.
 
Pytanie tylko, czy Małopolski ZPN ma jakąkolwiek moc, by w tej sytuacji poprzeć swój klub. Bo przypomnijmy, że to Lubelski ZPN prowadzi w tym sezonie rozgrywki 3 ligi gr. IV.
 
- Podobnych przypadków w Polsce, we wszystkich ligach, jest kilkadziesiąt. W związku z tym uważamy, że to PZPN powinien podać jednoznaczną interpretację regulaminu. To musi być rozstrzygnięte wszędzie tak samo. Nie może być tak, że inaczej będziemy rozstrzygać np. w Małopolsce, a inaczej na Podkarpaciu. To musi być jasna interpretacja przepisów, a ona jest taka, jak przed chwilą powiedziałem - zakończył Jerzy Nagawiecki.
 
 
A Wy jak uważacie? Kto w sytuacji, gdyby sezonu w III lidze nie udało się wznowić, powinien awansować do 2 ligi?
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 40

Rozwiąż działanie =

MOTOR83 2020-04-24 21:26:49 53 9

Prezesi PZPN i LZPN są zgodni awans dla Motoru. Nie można brac pod uwagę bilansu spotkań gdyż odbyło sie tylko jedno spotkanie w krakowie w ktorym wynik został wypaczony przez sędziego , ktory nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez zespół Motoru

~anonim 2020-04-24 21:06:12 28 1

Buahaha !!!!! Każdy sobie ! Hahaha! !!

Www 2020-04-24 21:12:11 17 28

Wiarygodność i wiedza Małopolskiego Związku Piłki Nożnej na ten temat jest taka sama jak ministra Szumowskiego na temat wirusa czyli żadna.

MOTOR83 2020-04-24 21:26:49 53 9

Prezesi PZPN i LZPN są zgodni awans dla Motoru. Nie można brac pod uwagę bilansu spotkań gdyż odbyło sie tylko jedno spotkanie w krakowie w ktorym wynik został wypaczony przez sędziego , ktory nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez zespół Motoru

jerry 2020-04-24 21:45:04 7 38

motor szarowola na wieki w 3 lidze

Kk 2020-04-24 21:56:36 31 4

Jerry ciebie szarowola to w rzyć dymała

lol 2020-04-24 22:14:38 20 4

"Hutnik Kraków wygrał z Motorem i jest na 1. miejscu!" Dodajcie w KRAKOWIE!!! Jaka to sprawiedliwość??? Równie dobrze można rzucić monetą, bo o tym kto awansuje zdecyduje komputer losujący terminarz, że pierwszy mecz odbył się w Krakowie, a nie w Lublinie... Branie pod uwagę tylko jednego meczu to jest handicap w kierunku jednej z drużyn. W większości podobnych przypadków w całej Polsce jest taka sama sytuacja, prowadzi drużyna co wygrała mecz U SIEBIE!! a bilans bramkowy ma zdecydowanie gorszy.. Atut własnego boiska jest niepodważalny wystarczy przytoczyć dwumecz LM PSG - Barcelona i zrobić Barcelonie papa po pierwszym meczu, bo przegrała i to jak.. Brak logiki, a powoływanie się na brak sprecyzowania , że mecze bezpośrednie to DWA mecze to żenada... Związek Warmińsko - Mazurski posiada taki zapis, bo może ktoś chciał to doprecyzować, a tu po prostu ktoś nie sprecyzował oczywistej oczywistości, bo po prostu jest to sprawa bezprecedensowa..

??? 2020-04-24 23:21:48 6 6

Żadna z decyzji nie zdobędzie ogółu zwolenników, zawsze będzie ktoś kto "skorzysta przy zielonym stoliku bądź kuchennymi drzwiami", zawsze będzie ktoś bezczelnie "wyru..any"...! Bo skoro awanse, to i spadki. A przecież o awans nie zawsze walczą tylko dwie drużyny, często jest ktoś trzeci, a nawet czwarty - chętny, szans nie pozbawiony. A ilu obecnych "niby spadkowiczów" bez problemu utrzymało by się, ilu pewniaków poleciałoby z hukiem? Moim skromnym zdaniem, oczywiście nie zadawalający wszystkich ale punkt "regulaminu" powinien być tylko jeden: sezon niedokończony- nie ma sezonu. Wiem, będą głosy, że kluby zainwestowały, ale każdy zainwestował tyle, na ile go stać było... Niestety...

Bolec 2020-04-25 09:34:28 9 12

Co do przepisów od dawna uważam, że są niesprawiedliwe. Mecze bezpośrednie nie powinny decydować w pierwszej kolejności. Poniżej wyjaśniam dlaczego tak sądzę.

Dla przykładu:
Na pierwszych dwóch miejscach na koniec sezonu mogą być drużyny z taką samą liczbą punktów, gdzie "drużyna A" ma bilans bramkowy +30 a "drużyna B" ma +60.
W meczach bezpośrednich padły dla przykładu takie wyniki: drużyna A vs drużyna B 1:0, drużyna B vs drużyna A 2:1.
W związku z zasadą meczów bezpośrednich awansuje "drużyna A", ale czy to sprawiedliwe? Wg mnie NIE, bo przy tej zasadzie awansuje klub który sportowo pokazał się z gorszej strony w przeciągu CAŁEGO sezonu.
W bezpośrednich starciach można powiedzieć, że był remis, ale jeszcze istnieje zasada bramek wyjazdowych, która diametralnie to zmienia.
"Drużyna B" grała ofensywnie i efektownie na przestrzeni całego roku, ale przegrywa awans tylko dlatego, że w jednym meczu nie strzelili gola na wyjeździe.
"Drużyna A" grała defensywnie, gdzie większość punktów była wymęczona, ale wygrywa awans tylko dlatego, że w jednym meczu strzeliła bramkę na wyjeździe.
Dlatego uważam, że mecze wyjazdowe jako pierwsze kryterium to ZŁY przepis i bardzo nie sprawiedliwy. W ciągu dwóch meczów w sezonie może się zdarzyć WSZYSTKO. Jakaś drużyna może być wykartkowana, przetrzebiona kontuzjami lub po prostu zagrać akurat słabszy mecz w sezonie. Przez to czynnik LOSOWY możne zdecydować o awansie.
Jeżeli bilans bramkowy decyduje w pierwszej kolejności o awansie najczęściej nie ma mowy o czynniku losowym, bo liczą się osiągnięcia z CAŁEGO sezonu. Bramka strzelona w KAŻDYM meczu, a nie tylko w dwóch. To jest najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie, gdyż w ten sposób dodatkowo wynagradza się grę ofensywną.

brel 2020-04-25 10:14:47 26 2

Regulamin mówi o bezpośrednich meczach, a nie meczu. Nie było rewanżu w Lublinie, to powinien liczyć się bilans bramek.

abraxas 2020-04-25 10:42:00 21 3

No sorry ale odbył się tylko jeden mecz i to niestety Motor ma lepszy bilans bramkowy.

kolo 2020-04-25 10:53:39 13 3

Oj zawsze można zagrać ten jeden mecz w Lublinie i wówczas nie będzie gadania ze Hutnik jest lepszy i jemu należy sie awans.Nawet słyszałem juz z wiarygodnego zrodla ze taka propozycja przy braku wznowienia ligi została podjęta

Matoly 2020-04-25 11:04:12 4 24

Co z bilansu bramkowego? Logiczne, że przy takiej samej ilości pkt decyduje wynik bezpośredniego spotkania, mówiący, kto jest lepszy.

szarowola papa 2020-04-25 11:14:24 4 17

LZPN podaje na swojej stronie www, że liderem jest Hutnik.

fair play 2020-04-25 11:19:24 14 6

Anulować rozgrywki, bo Jutrzenka będzie pokrzywdzona. Teoretycznie może jeszcze zdobyć 45 punktów i wyprzedzić Szarowolę i Hutnika.

Lublin 2020-04-25 12:01:53 19 2

MZPN który faworyzowal Oświęcim w sporze z Podlasiem w tej chwili się poprostu ośmiesza. Raz że nie prowadzą rozgrywek i ich oświadczenie to jakaś prywatna opinia. Dwa takie samo oświadczenie mogą wydać Panowie rządzący Polską w stosunku do swojego kandydata. Hutnik i MZPN w tym momencie przestają być poważni. Przepis jest jasny dwa bezpośrednie spotkania. Takich nie było. Czy to Hutnikowi i MZPN jest na rękę czy nie

Lublin 2020-04-25 12:08:07 18 5

Mylicie 2 rzeczy cały czas. Jeśli liga zostanie kontynuowana liderem jest Hutnik czego nikt w Lublinie nie podważa bo to jest jasne jak słońce bo wygrał mecz z Motorem. To że wynik tego meczu został wypaczony przez sędziego to nie wina Hutnika. Jeśli nie będą grać wtedy właśnie awansuje Motor bo wynik rywalizacji tych klubów po 1 determinują 2 mecze których nie było potem bramki.A te lepsze ma Motor. Pytanie czy rozegranie np 70 procent sezonu będzie też traktowane jako niedokończenie sezonu

~anonim 2020-04-25 12:13:50 6 2

A po 3 jako kibic Motoru i ....Hutnika ze względu na sprawy rodzinne i szansie na większą ligę 2 liczę na awans 2 tych klubów. Po co Kraków i Lublin mają gnić w tym bagnie. Nikomu to nie służy ani klubom ani ogólnie polskiej piłce. Jest stadion kibice ogromne chęci i taki Motor na pewno wprowadziłby z Hutnikiem dużo prestiżu w lidze 2. Zamiast się żreć prezesi związków powinni dążyć do awansu oni klubów

Harry_Kane 2020-04-25 12:44:19 15 1

Nad czym wy ty dyskutujecie, liga będzie dokończona i wszystko rozstrzygnie się na boisku (no może poza ostatnią kolejką, przykład Podhala....).

Fff 2020-04-25 14:18:34 8 1

http://sportowetempo.pl/glowna_iii/artykul/53018_RYSZARD_NIEMIEC_W_tabeli_III_ligi_Hutnik_plasuje_sie_przed_Motorem_co_w_Lublinie_wzbudza_skrajne_emocje


Już na starcie sezonu okazało się, że z powodów interpretacji de facto martwych przepisów Polskiego Kolegium Sędziów, trójka małopolskich arbitrów zgłoszona do prowadzenia meczów tejże III ligi, została wyeliminowana z obsady

Mecz był 1 ale do rozegrania wszystkich meczy z całego cyklu rozgrywek zostało 15 meczy.
Czyli meczu bezpośredniego nie bierzemy pod uwagę ale bramki z 17 meczy jak najbardziej.

RKS 2020-04-25 15:49:50 5 19

W Lublinie tylko Lublinianka Spartakus sio z powrotem na wieś. Awans Hutnik.

??? 2020-04-25 16:11:20 5 2

Wszechistniejący spór: bezpośredni bilans czy różnica bramek? Jedno i drugie pozostawia niejasności i niesprawiedliwości. Nie rozegrano dwóch meczów, więc pozbawienie równości szans. Podobnie w drugim przypadku, każda drużyna rozegrała serie meczów z różnymi przeciwnikami, o różnym potencjale, być może niektórych łatwiej pokonać od innych, łatwiej im "dokopać garstkę bramek"...
Żaden przepis tego nie wyrówna, tak jak pisałem wcześniej: brak dokończenia - brak sezonu.

TylkoZKS 2020-04-25 17:36:10 2 23

Szarowola 3 liga! Aż do śmierci motor wiecznie 3-ligowy!

Tata 2020-04-25 17:52:11 16 1

Spór kto awansuje staje się bezpodstawny po dzisiejszej wypowiedzi Koźmińskigo że w ligach od trzeciej w dół sezon będzie anulowany,

Perez 2020-04-25 18:17:27 12 2

Gdzie dwóch się bije tam Wisłoka korzysta. Tyle w temacie :)

??? 2020-04-25 19:17:59 0 8

Do: Tata
Nie widziałem takiej informacji. Marka Koźmińskiego zawsze szanowałem za postawę na boisku. Jeśli faktycznie się tak wypowiedział, to nadal jest logicznie myślącym człowiekiem!
Sezon: dogranie albo anulowanie!

Adam 2020-04-25 20:49:44 1 23

Lublin wioska z 4 klasy rozgrywkowej na zawsze. Z takimi też kibicami oraz związkiem piłki kopanej.

~anonim 2020-04-26 10:08:44 18 2

Motor II Liga !!!
No i wszystko w tym temacie !!!

~anonim 2020-04-26 10:08:44 18 1

Motor II Liga !!!
No i wszystko w tym temacie !!!

~anonim 2020-04-26 10:08:44 18 1

Motor II Liga !!!
No i wszystko w tym temacie !!!

~anonim 2020-04-26 10:08:44 18 1

Motor II Liga !!!
No i wszystko w tym temacie !!!

sad but true 2020-04-26 12:30:17 2 13

anonim, czy dotarło do ciebie, że sezon będzie anulowany. Twojej szarowoli nikt nie zauważa. Mało tego jeszcze zmienią nazwę ligi, nie będzie nawet 3. Giebułtów, wólka i taki wyjazdy planujcie.

M 2020-04-26 15:22:44 0 8

Decyzje podejmują związki wojewódzkie a tam chcą grać. Mamy dwugłos Koźmińskiego i Bońka. Bo ten drugi mówi co innego. Anulowanie ligi byłoby głupotą. W interesie Puław Motoru czy Hutnika KSZO nie jest anulowanie ligi. Poniesione zostały koszty przez kluby i teraz wyszliby że wyrzucono kasę w błoto

Rob 2020-04-26 15:27:55 1 2

17

sad but true 2020-04-26 16:13:52 8 0

Na tym poziomie rozgrywkowym kasa idzie tylko w błoto. Czy grają, czy nie.

DeNZel 2020-04-27 15:13:43 5 0

Według mnie sezon powinien zostać wznowiony i dokończony nawet bez publiczności, lecz jakby nie było takiej możliwości to powinien zostać rozegrany 1 mecz rewanżowy pomiędzy Motorem a Hutnikiem w Lublinie i wszystko byłoby rozstrzygnięte a nie dyskutować i się kłócić kto powinien wejść a kto nie. A w przypadku gdyby był remis to powinna liczyć się liczba bramek i wszystko wyjaśnione. Pozdrawiam

obserwować lzpn 2020-05-02 16:37:51 0 3

Bo LZPN próbuje przemycić Szarowolę do II ligi. Związek twierdzi, że Gdybyśmy dziś zakończyli rozgrywki to 3 ligę gr. IV wygra Motor Lublin. Tłumaczenie Związku jest takie: integralną częścią naszego regulaminu są przepisy gry w piłkę nożna i to mówią one wyraźnie, że zasada bezpośrednich meczów i bramek strzelonych na wyjeździe może być brana pod uwagę tylko wtedy jeżeli zostanie rozegrany mecz i rewanż (par. 21, pkt 1, lit. a). Jeżeli nie - to bierzemy pod uwagę pierwszą możliwą (wg LZPN) zasadę do zastosowania, czyli różnica bramek z całego cyklu (par. 21, pkt 2, lit. e). Pic polega na tym, że dla LZPN-u musi być mecz i rewanż, ale już nie musi być różnica bramek z całego cyklu rozgrywek, tj. sezonu.
Wyciąg z Regulaminu.
par. 21, pkt 1, lit. a - ilość zobytych punktów w meczach między tymi drużynami.
par.21, pkt 1, lit. e - większa ilości bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek (jak wiadomo cały cykl rozgrywek się nie odbył).
Par. 13, ust. 2 - zawody rozgrywane są systemem mecz i rewanż (każda drużyna rozgrywa po dwa spotkania z pozostałymi drużynami - u siebie, jako gospodarz i u przeciwnika, jako gość). Z tego wynika, że cały cykl rozgrywek to 34 mecze.
LZPN może też chcieć przeforsować awans dwóch drużyn (przepychanie szarowoli) i skrzywdzić Wólczankę i Koronę 2 (np. szarowola nie wygrała z tymi drużynami i to na własnym!!! boisku) więc przypominam, że par 19, pkt 2 stanowi: Drużyna, która zajmie w rozgrywkach piłkarskich sezonu 2019/2020 pierwsze miejsce w tabeli III ligi grupa IV uzyska bezpośredni awans do II ligi oraz otrzyma puchar za awans ufundowany przez lubelski ZPN (nie ma dwóch miejsc premiowanych i dwóch pucharów).

~anonim 2020-05-03 18:51:46 3 0

ALE IDIOTA MA FANTAZJE HAHAHHAHAHAHAHAHA
CO ZA DUREŃ TAKIE GŁUPOTY PISZE HEHE

~anonim 2020-05-03 18:51:46 3 0

ALE IDIOTA MA FANTAZJE HAHAHHAHAHAHAHAHA
CO ZA DUREŃ TAKIE GŁUPOTY PISZE HEHE

~anonim 2020-05-03 18:51:46 2 0

ALE IDIOTA MA FANTAZJE HAHAHHAHAHAHAHAHA
CO ZA DUREŃ TAKIE GŁUPOTY PISZE HEHE

~anonim 2020-05-03 18:51:46 3 0

ALE IDIOTA MA FANTAZJE HAHAHHAHAHAHAHAHA
CO ZA DUREŃ TAKIE GŁUPOTY PISZE HEHE

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij