https://stalrzeszow.pl/stal-rzeszow-rakow-czestochowa-w-i-rundzie-fortuna-pucharu-polski/


2020-04-06 10:58:36

Alberto Giuliani będzie nowym szkoleniowcem Asseco Resovii

Alberto Giuliani poprowadzi Asseco Resovię w przyszłym sezonie Plus Ligi. Jest to Włoch, który pokonał Polskę na Mistrzostwach Europy będąc trenerem Reprezentacji Słowenii.
 
Alberto Giuliani będzie nowym trenerem Asseco Resovii. 55-latek zastąpi rodaka, Emanuele Zaniniego, który przejął rzeszowian w trakcie sezonu 2019/20. Informację jako pierwszy podał portal nowiny24.pl. Władze klubu nie odniosły się do tej informacji, ale z relacji portalu wynika, że kontrakt z włoskim szkoleniowcem został już podpisany.

Giuliani to uznany szkoleniowiec. Prowadził przez wiele lat kluby w Serie A, z którymi zdobył trzy tytuły Mistrza Włoch. Dwukrotnie z Cuneo Volley oraz raz z Cucine Lube Civitanova. Ostatnio 55-latek prowadził turecki Halkbank Ankara. Ponadto od 2019 roku jest trenerem reprezentacji Słowenii, z którą zdobył w ubiegłym roku srebrny medal na Mistrzostwach Europy.
 
Wraz z tym trenerem do ekipy ze stolicy podkarpacia dołączyć ma słoweński przyjmujący Klemen Cebulj z Itas Diatec Trentino. Natomiast Asseco mają opuścić Damian Schulz oraz Bartłomiej Lemański. Pierwszy ma trafić do Indykpol-u AZS Olsztyn, a drugi do Czarnych Radom.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij