https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-04-04 20:05:36

Miasto wstrzymało dotacje dla Stali Rzeszów, Resovii i Watkem Korony

Stal Rzeszów, Apklan Resovia i Korona Rzeszów nie otrzymają pieniędzy z magistratu. Miasto zdecydowało o wstrzymaniu dotacji.
 
- Niestety. Nie ma grania, więc nie możemy zrealizować punktów zawartych w umowie z miastem - skwitował krótko Michał Wlaźlik, dyrektor sportowy Stali Rzeszów.
 
Urząd Miasta zarówno Stal Rzeszów, jak i Apklan Resovię zamierzał wesprzeć kwotą około pół miliona złotych. Korona Rzeszów mogła liczyć na ponad 50 tys. zł. Niestety wobec tego, że rozgrywki zostały zawieszone pieniądze nie wpłyną na konta klubów.
 
- Stracimy dużo pieniędzy przez umowę z miastem, która będzie rozwiązana na skutek tego, że rozgrywanie meczów jest niemożliwe - powiedział nam Wojciech Zając, prezes Apklan Resovii.
 
Wszystkie trzy kluby boleśnie odczują zamrożenie takich pieniędzy. Tym bardziej teraz, kiedy przydałyby się najbardziej. W czasach kryzysu jednak można było się spodziewać takich rozwiązań, bo odczuwają go wszyscy - także miasto.
 
Jak udało nam się ustalić to rozwiązanie tymczasowe. Miasto nadal chce wspierać rzeszowskie kluby, ale musiało wstrzymać dotację ze względu na przepisy. Z pewnościa jak tylko sytuacja się uspokoi magistrat znajdzie sposób żeby wesprzeć piłkę nożną w Rzeszowie.
 
W takiej sytuacji klubom pozostaje tylko czekać. Miejmy nadzieję, że sytuacja w miarę możliwości szybko się uspokoi i będziemy mogli wrócić do gry. Pytanie tylko czy nastąpi do jeszcze w tym sezonie...

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij