https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-03-24 09:21:00

Michał Wlaźlik: Płacilismy dość dużo w trzeciej lidze, ale po awansie to się unormowało [WIDEO]

Zobaczcie co powiedział nam Michał Wlaźlik, dyrektor sportowy Stali Rzeszów. Porozmawialiśmy o obecnych czasach oraz jak odnajduje się w nich Stal o niedawnej zmianie trenera oraz o zarobkach piłkarzy "Biało-niebieskich".
 
- Jak wygląda praca w Stali Rzeszów w czasach koronawirusa?
 
- Pewnie podobnie jak gdzie indziej. Odizolowaliśmy się od siebie. Zminimalizowaliśmy kontakty do niemalże niezbędnego minimum. Zawodnicy trenują głównie indywidualnie, a jak zjawiają się w klubie na trening grupowy to przyjeżdzają sami. Nie kąpią się oraz nie przebierają w grupie, a więc pełna izolacja. Jest to trudny, wymagający innowacji czas.

19 lipca 2019 roku napisałeś na swoim twitterze: "My nie zwolnimy Niedźwiedzia przez najbliższe 3 sezony. Kto się założy?". Po meczu z Polkowicami został zwolniony. Dlaczego?
 
- Było to nawiązanie do słów Marka Świerczewskiego z Rakowa Częstochowa, który zakładał się o Marka Papszuna, byliśmy przed sezonem, więc chciałem wzmocnić pozycję trenera. Natomiast dlaczego został zwolniony to tak jak napisaliśmy w oświadczeniu straciliśmy wiarę w pewne rzeczy. Nie wierzyliśmy, że one się zmienią. Pewne spojrzenie na futbol trenera Janusza Niedźwiedzia było takie, a nie inne. Natomiast nasze, jeśli chodzi o rozwój klubu w szerszym terminie było inne. Stąd też decyzja.
 
Tak naprawdę ona była podjęta ciut wcześniej, bo pewne rzeczy narastały. To nie było tak, że nie idzie to zwalniamy. Takim klubem nie będziemy i nie jesteśmy. Natomiast falstart w rozgrywkach przyśpieszył tę decyzję. Mieliśmy w startegii dokończenie sezonu z trenerem Niedźwiedziem, ale też pod pewnymi warunkami.
 
- Czyli Janusz Niedźwiedź po sezonie i tak zostałby zwolniony?
 
- Pewnie tak. To był taki finalny okres. Pewnie tak czy owak byśmy się rozstali po sezonie, ale nastąpiło to wcześniej już po dwóch kolejkach w rundzie wiosennej.
 
- Ile zarabiają piłkarze Stali Rzeszów? Czy prawdą jest, że ponad 20 tysięcy złotych?
 
- Nie, to nie jest prawda. Żaden zawodnik, nawet brutto nie zarabia takich pieniędzy. Wiem, że to się wzięło z transmisji w Polsacie Sport naszego meczu. Ja go nie oglądałem w telewizji, tylko na żywo. U nas takich kwot nie ma i jeszcze długo nie będzie.
 
- W trzeciej lidze nie płaciliście kwot pięciocyfrowych czy po awansie widełki płacowe poszły w górę?
 
- Tak, nikt u nas w trzeciej lidze nie zarabiał więcej niż 9999 PLN. Natomiast po awansie kwoty wzrosły do 30 procent. Staraliśmy się, aby nasz budżet też znacząco nie urósł. Płacilismy dość dużo w trzeciej lidze, ale po awansie to się unormowało do cen średniorynkowych. U nas wielkich apanaży nie ma, my idziemy w takim kierunku, że zapewniamy rozwój zawodnikom. Lczny sztab szkoleniowy ma dbać o rozwojowe potrzeby zawodnika pod każdym kątem. Tym chcemy przyciągać, a nie kwotami.

Całość poniżej:

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 5

Rozwiąż działanie =

st 2020-03-24 18:51:08 8 3

Jak w naszym piłkarstwie ma być dobrze skoro kopacze w 3 lidze zarabiają tyle samo co dobrzy lekarze czy inżynierowie.

st 2020-03-24 18:51:08 8 3

Jak w naszym piłkarstwie ma być dobrze skoro kopacze w 3 lidze zarabiają tyle samo co dobrzy lekarze czy inżynierowie.

Vielitz 2020-03-24 19:40:22 5 2

Dokładnie st, zgadzam się w 100 %.

Kibic 2020-03-25 06:48:07 3 3

Lekarze są oplacani przez Państwo a piłkarze z prywatnych i od sponsorow

Kibic 2020-03-25 13:17:38 3 2

W 3 lidze płacilismy bardzo dużo a w 2 lidze płacimy jeszcze wiecej taka panie wlaźlik jest prawda....

Gcync 2020-03-27 19:45:14 0 0

Do kibic. Na jakim ty swiecie żyjesz. Ponad polowa zespolow w Polsce jest w glownej mierze sponsorowana i utrzymywana z dodacji pryznawanych przez miasto lub przez spolki skarbu państwa. A najwiecej w siatkówce Pge skra, jastrzebska spolka weglowa, azoty Kędzierzyn, orlen warszawa itp. To gdzie ci prywatni sponsorzy i bogaci wlasciciele. Kiedys byl Cupiał to go wysiudali i ze znanych prywatnych to zostal tylko comarch Cracovia i nieciecza a reszta to utrzymanki miasta bo kazdy sie boi ze jak podpadnie kibicom to nie zostanie prezydentem miasta czy burmistrzem i woli dac i miec spokój

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij