2020-01-27 11:22:58

Haniebny występ Asseco Resovii. Przegrali z Cuprum Lubin

Asseco Resovia przegrała 0-3 z Cuprum Lubin. (fot. Asseco Resovia)
Asseco Resovia przegrała 0-3 z Cuprum Lublin na Podpromiu. Siatkarze Piotra Gruszki w trzecim secie zdobyli zaledwie 14 punktów!

Asseco Resovia w pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami wygrała 3-1 na wyjeździe, wobec tego kibice rzeszowskiej ekipy mieli prawo spodziewać się przynajmniej wyrównanego pojedynku. Nic z tych rzeczy. W pierwszym secie Cuprum Lubin objeło przewagę (6-4) i zdołali utrzymać ją do końca seta. Ostatecznie pierwsza parta zakończyła się zwycięstwem Cuprum 25-20.

W drugiej partii znów to siatkarze Marcelo Fronckowiaka objęli prowadzenie na początku seta, ale gospodarze zdołali po serwisie Bartłomieja Lemańskiego doprowadzić do wyrównania (6-6) i to był najbardziej emocjonujący z setów niedzielnego meczu. Nawet podopieczni Piotra Gruszki wyszli na prowadzenie (17-16), ale od tamtej pory stracili trzy punkty z rzędu i set padł łupem gości.

W trzecim secie nastąpiła całkowita degrengolada rzeszowskiej ekipy, którzy rozpoczęli trzecią partię od straty ośmiu punktów z rzędu. Asseco Resovia zdobywała punkty tylko po błędach Cuprum. Goście grali natomiast swobodnie i rozgromili gospodarzy 25-14.

Asseco Resovia  – Cuprum Lubin 0:3 (20:25, 20:25, 14:25)