2020-01-26 11:06:21

Stal Stalowa Wola przegrała z Żubrami Białystok

Stalówka przegrała w Białymstoku (fot. Radosław Kuśmierz)
Trwa ligowa niemoc podopiecznych Bogdana Pamuły, którzy w tym sezonie jeszcze nie wygrali. Zielono-czarni w Białymstoku starali się nawiązać walkę, ale to było za mało.

Początek spotkania w wykonaniu Stali Stalowa Wola był naprawdę obiecujący, bowiem ta dzielnie dotrzymywała kroku Żubrom Białystok. Niestety po chwili to miejscowi mocniej przycisnęli i odskoczyli zielono-czarnym.

Stalówka w końcówce pierwszej kwarty zmniejszyła straty, jednak na kolejne dziesięć minut, schodziła z balastem jedenastu punktów. Podopieczni Bogdana Pamuły nie zamierzali jednak odpuszczać i po wznowieniu gry, zaczęli upatrywać swoich szans.

Żubry jednak lepiej punktowały i do przerwy wygyrwały już dziewiętnastoma punktami. Po zmianie stron, obraz gry był bardziej wyrównany, bowiem Stal nie miała już nic do stracenia. Gospodarze jednak robili swoje i nie pozwalali rywalom zbliżyć się do siebie.

Stal grała ambitnie, jednak konkretniejsi byli miejscowi. Ostatnia kwarta była teoretycznie formalnością, choć gdyby przewaga Żubrów była mniejsza, to zielono-czarni mogli by myśleć o korzystnym wyniku. Stalówka zaprezentował się bardzo dobrze, jednak ostatecznie przegrała 97-76.

Żubry Białystok - ZKS Stal Stalowa Wola 97-76 (27-16, 25-17, 24-15, 21-18)

Żubry Białystok: Sulima-Dolina 8, Nieroda 0, Kamiński 7, Bombrych 6, Zabielski 0, Wydra 10, Andruk 12, Wielechowski 11, Misiewicz 10, Parszewski 25, Bębeniec 8, Rapucha

ZKS Stal Stalowa Wola: Gazarkiewicz 17, Andreasik 3, Buczek 4, Pietras 3, Tabor 20, Łabuda 12, Bejnar, Nowik 6, Wojtanowicz 4, Jadaś 7

Sędziowali: Szymon Giza, Bartosz Żółtowski

Komisarz: Andrzej Antonow