https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-01-07 13:27:29

Szymon Rak piłkarzem Hutnika Kraków

Szymon Rak będzie grał w Hutniku Kraków. (fot. Stomil Olsztyn)
Szymon Rak będzie grał w Hutniku Kraków. (fot. Stomil Olsztyn)
Szymon Rak wraca do 3 ligi gr. IV. 20-latek zostanie wypożyczony ze Stomilu Olsztyn do Hutnika Kraków.
 
Szymon Rak w nadchodzącej rundzie będzie grał Hutniku Kraków. 20-latek spędził ostatnie pół roku w Stomilu Olsztyn, jednak nie wystąpił w żadnym meczu Fortuna 1 ligi. Pierwszoligowiec zdecydował, że najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie młodego napastnika do 3 ligi.
 
Rak to wychowanek Dublera Opole Lubelskie. Grał również w juniorach Stali Mielec. Jednak największą część swojej krótkiej kariery seniorskiej spędził w Motorze Lublin stąd trafił do Stomilu. 20-latek w sezonie 2018/19 zdobył w barwach Motoru Lublin sześć bramek w rozgrywkach 3 ligi gr. IV.
 
 - Dwa lata temu został wybrany najlepszym zawodnikiem w Centralnej Lidze Juniorów, zaczął grać w pierwszej drużynie Motoru. Plus awansował do reprezentacji Polski U-18, wystąpił w niej trzy razy w tamtym czasie. W poprzednim sezonie strzelił sześć bramek. Wszystko to zaowocowało transferem do Stomilu. Niestety, nie przebił się tam do kadry, grał w II drużynie, ale strzelał w niej sporo bramek - powiedział na łamach Gazety Krakowskiej Leszek Janiczak, trener Hutnika Kraków.
 
Przygotowania z Hutnikiem Kraków rozpocznie bramkarz Przemysław Łyczko, który rozstał się z Unią Tarnów. Wcześniej grał w Progresie Kraków oraz Wisłoce Dębica. Ponadto klub ze "Suchych Stawów" planuje ściągnąć napastnika z Afryki.
 
- Występował już w Europie, jest w tej chwili w Europie. To ma znaczenie, bo przy sprowadzaniu piłkarzy bezpośrednio z Afryki formalności jest zbyt dużo, jest niepewność, czy zdążą i kiedy zdołają się zaadaptować. Nie chciałbym zawodnika z Afryki sprowadzić pod koniec lutego, to byłoby już za późno, a wcześniej chyba by się nie dało. Przyjedzie więc taki, który jest w Europie. Zobaczymy, czy się sprawdzi - kończy swą wypowiedź opiekun Hutnika.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

Paweł 2020-01-18 11:21:40 0 0

Ciekawe będzie zobaczyć jak pomoże na tym poziomie jako kluczowy zawodnik w kontekście hipotetycznego pozostania w Motorze, gdyby nie wpłacono klauzuli.

An 2020-01-23 21:54:55 0 0

W młodzieżowej kadrze w żadnym meczu o punkty nie wystąpił tylko na towarzyskim mini turnieju. W IV ligowych rezerwach Stomilu strzelił tylko kilka bramek. Nie mijamy się z prawdą

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij