2019-12-11 20:12:51

Developres SkyRes Rzeszów bez problemów ograł Energę MKS Kalisz

foto. Developres SkyRes Rzeszów
Siatkarki Stephana Antigi po wygranej w ostatniej kolejce z mistrzyniami Polski - ŁKS-em Commercecon Łódź, odniosły kolejne zwycięstwo, tym raz pokonując na wyjeździe Energę MKS Kalisz 3:0. Statuetkę MVP spotkania odebrała przyjmująca Michaela Mlejnkova.

Mocno w spotkanie weszły siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów, które po ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król prowadziły 5:2, swoje „pięć groszy” dołożyła też MVP ostatniego meczu z ŁKS-em Jelena Blagojević.

Chodź gospodynie próbowały odrabiać straty, to jednak nie miały odpowiedniej siły rażenia, żeby przeciwstawić się Rysicom. Ostatecznie po dwóch skutecznych akcjach Alexandry Frantti, Developres wygrał pierwszego seta 25:19.

Początek drugiej partii miał zgoła odmienny przebieg niż poprzedniej, bowiem to Energa szybko odskoczyła na trzypunktową przewagę po asach serwisowych Weroniki Centki. Siatkarki obu drużyn zaczęły popełniać coraz to więcej błędów, przez co poziom sportowy nieco spadł.

Mimo tego gospodynie wciąż utrzymywały przewagę nad brązowymi medalistkami z poprzedniego roku. Piękna chwila skończyła się po ataku Jeleny Blagojević, kiedy to na tablicy świetlnej zrobił się remis 15:15. Końcówka seta przebiegała już pod dyktando Developresu, który pewnie dowiózł zwycięstwo do końca, triumfując 25:22.

Ostatnia odsłona tego spotkania miała z początku dość wyrównany przebieg, bowiem obie drużyny szły „łeb w łeb” do wyniku po 11, kiedy to przewagę zaczęły sobie wypracowywać podopieczne Stephana Antigi (16:11). Wzrosła ona chwilę później do stanu 20:13 dzięki dobrej dyspozycji Magdaleny Hawryły i Alexandry Frantti.

Gospodynie jednak postanowiły podjąć walkę i udało im się odrobić znaczną część z tej przewagi, ale nie wystarczyło to aby wygrać chociaż seta z Rysicami, które po uderzeniu Blagojević zakończyły to spotkanie.

Energa MKS Kalisz 0:3 KS Developres SkyRes Rzeszów

(19:25, 22:25, 22:25)

MVP: Michaela Mlejnkova

Energa MKS Kalisz: Hurley (5), Ptak (9), Centka (5), Helić (12), Budzoń (4), Vesović (4), Kulig (libero) oraz Łysiak (libero), Wawrzyniak, Jasek (2), Szperlak (5), Brzezińska (4)

Developres SkyRes Rzeszów: Witkowska (5), Hawryła (3), Blagojević (9), Mlejnkova (12), Valentin-Anderson, Zaroślińska-Król (8), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Frantti (8), Polańska (6), Grabka, Kaczmar (2), Gałucha (1)